Ella

Je nějakým zákonem dáno přezutí na letní pneu?

Nebo můžu nechat zimní po celý rok? Autem jezdím jenom občas, když je to nutné do práce apod., letní mi vzal otec při rozvodu a kupovat nové nemá cenu…

Nejlepší odpověď
terry

Na zimních můžeš jezdit celý rok.
Počítej ale s vyšší potřebou PHM a trochu vyšší hlučností.

Další odpovědi
cukrar

Ella, dokonce budet musel dojíždět zimní pneu v létě, páč co s nimi, když budou mít 4mm vzorku. Jedině dojet v létě. A spotřeba? to je detail. Páč u semaforu proděláte více…

venkovan

Zákonem zdravého rozumu a odpovdnosti k sobě i druhým.
V tvém případě nech zimní celý rok.
Doplňuji:
Opotřebení je s ohledem na životnost pneu zanedbatelné – zímní se doporučuje měnit každé 4 roky, takže to bs musele jezdit okolo 10 –15 tisíc km ročně, náklady na vyšší spotřebu budou zřejmě nižší než sada letních pneu.

Drap

Je možno nechat zimní po celý rok. Zákon to nenařizuje. Ovšem je nutno pošítat s tím, že se zvyšuje opotřebení a zhoršují jízdní vlastnosti.

anonym

Ano,můžeš používat zimní pneu,ale ty musí mít dostatečný desén a je pravda,že se v letním období značně sjíždí!