pokazdejinak

Je nějaký způsob, jak odstranit akrylovou barvu z textilu?

ve škole maloval syn obrázek na dřevo akrylovými barvami a nějak se mu povedlo umazat si rifle (nové! – myslela jsem, že ho přerazím ;))… existuje nějaké ředidlo, nebo způsob, jak to vyčistit? učitelka řekla, že snad jedině oškrábat, že vyprat se to asi nepovede :/
Doplňuji:
dík :(
nemám s tím zkušenosti a tak jsem doufala, že mi tu někdo poradí… smůla je, že má takové 2 kapky na zadku a pěkně rozmázlé, takže s mechanickým čištěním asi moc neuspěju… :/ tak jsme holt měli nové kalhoty a už nemáme ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Učitelka má zřejmě pravdu. Po zaschnutí to je problém. Jediná možnost opatrně mechanicky.

Další odpovědi
briketka10

http://www.mi­ele.cz/cz/domac­nost/servis/22095­.htm

zde máte odkaz čím můžete skvrny vyčistit na a krylátovou barvu je potřeba líh a čpavek..