Sister

Je nějaký způsob, jak najít člověka jen podle fotky, jména a příjmení?

Před pár lety jsem ztratila jednu důležitou osobu a bohužel s postupem času jsem ztratila i veškerý kontakt na ni, včetně bydliště, jelikož se nejspíš odstěhovala, zůstala mi jen fotka a samozřejmě jméno. Snažila jsem se hledat skrz sociální sítě, zadávat přezdívky, zkráceniny, zdrobněliny, bohužel vše marně. Nevíte, jestli neexistuje ještě nějaký způsob jak osobu dohledat?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak jste na FB dotaz zadala. Moje známá našla na FB svou spolužačku po 20 letech , i když žije v Kanadě.

Když jsem se přestěhovala, dostala jsem dopis z původní adresy na novou adresy. Třeba se vám to také podaří.

Zkuste si přečíst rady z odkazu, pokud jste něco podobného nevyzkoušela.

https://zpravy­.idnes.cz/hle­dani-osob-na-internetu-je-stale-komplikovane-f5x-/zahranicni.as­px?c=2000M256X05A

Mně osobně se podařil vyhledat bývalou spolužačku.

Další odpovědi
Drap

Dát si třeba inzerát, použít „Poštu pro tebe“, nebo chodit po světě a ptát se kolemjdoucích.

anonym

Poptat se známých, kteří tu osobu znali nebo znají. Ze sociálních sítí zkus třeba Facebook, to je taková dominanta a dávno neplatí, že ho mají jen mladí lidé. Nehledej podle přezdívek ale přímo podle jména a příjmení. Kdysi se dala osoba dohledat podle už zmíněné „Pošty pro tebe“ ale nejsem si jistý jestli to ještě funguje. Možná by ještě bylo lepší přijet na bývalé místo bydliště té osoby a zeptat se sousedů nebo příbuzných. Taky už existuje možnost vyhledat osobu přes úřady.Žádost o zprostředkování kontaktu je možné podat osobně na matričním úřadě, na úřadu obce s rozšířenou působností nebo na krajském úřadě. Vyplníš formulář a zaplatíš 500 Kč, to však taky není 100% a poplatek se nevrací. Více si o tom můžeš přečíst ve zdroji. Pokud i tak všechny způsoby selžou a osobu nenajdeš, budeš se s tím asi muset smířit a život půjde dál. Třeba se jednou úplně náhodně potkáte nebo se už neuvidíte vůbec. V každém případě hodně štěstí.

Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/hledate-pribuzne-nebo-zname-urad-vam-uz-musi-pomoci/r~i:ar­ticle:672849/

ivzez

Zkuste navštívit to bydliště a promluvit se sousedy.
Možná si někdo vzpomene na něco, co Vám pomůže dál.
U sousedů můžete nechat svůj kontakt.