Kelt

Je nějaký zákon, pravidlo pro filmy?

Takže nějaké dílo, film musí být oficiálně promítnuto a pak se asi může distribuovat a pod. Byly případy, kdy se šířila kopie dříve, než šel film do kin. To bylo tuším u filmu Bony a klid. Ale proto nepokládám otázku. Občas sleduji seriál Specialisté a v pondělí byl díl č. 135 Robot. Snažil jsem se to najít na ulozto.cz a nebylo to tam. No a dneska to tam je a tak si to stahuji a podívám se na to.
Takže ta doba mezi uvedením v televizi a možností vlastního stažení je daná dle čeho? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Ta doba je daná tím, jak rychle se to podaří splašit někomu dostatečně otrlému aby to rozdistribuoval po internetu. A až na vyjímky se to někomu povede splašit až po té, co to projde TV nebo poté co se to dostane do veřejné distribuce (DVD/BD apod)

Uložto není (až na vyjímky) oficíální a legální kanál pro šíření filmů.

Další odpovědi
Daidal

Ale stránky s online seriály a na stahování filmů a seriálů s tímhle nemají, co dělat. To není žádná distribuce (co by z toho ty filmařské společnosti měly, dávat filmy/seriály zcela zadarmo). V podstatě je to nelegální, pirátství, které se většinou toleruje.
Na takové stránky to nahrávají obyčejní lidé, kterým se chce. Někde byl ten seriál/film vysílán, oni to nahráli a pak nahrají na tu stránku, kde je to zadarmo k dispozici ostatním (třeba na uloz.to).

autacek

Ty máš pocit, že filmy na uložto jsou oficiální distribucí? Hahaha, to je vtip měsíce.

To jak se film, či obecně jakékoli dílo dostane jinam, než si držitel autorských práv přál, je dáno pouze drzostí toho, kdo věc v rozporu se zákony publikuje a tím, jak je toto postihováno.

Kepler

Asi to nemá pravidla. Každý si to může stáhnout z TV ve chvíli vysílání a pak to kdykoliv umístit na ulozto. V tomto případě staženo z TV VOYO.

elkon

Stáhnout si to můžeš rovnou při vysílání, když vystřiháš půlhodinu reklam, tak si pak můžeš jakýkoli film uložit. Šíření různých kopií není oficiální distribuce. Oficiální je jen to, co si můžeš z legálního místa koupit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Toto že je Dotaz+? No potěš koště.

Dochy

elkon: aby to bylo legální, nemusíš kupovat. Např. ČT většinu pořadů nabízí ke zkouknutí na svém webu nějaký čas po vysílání.