brosaidon

Je nějaký věkový limit na podepsání petice?

Odpovědi
JájsemRaibek

Zákon 85/1990 Sb. nestanoví věkový limit a přímo v § 1, odst. 1) se přímo říká, že „každý“ má právo.
Jediné omezení je v §3 odst. 3), kdy petiční výbor si musí určit osobu starší 18 let, která je bude zastupovat… z uvedeného plyne, že i petiční výbor může být tvořen neplnoletými.kteří pro jednání s orgány si určí osobu starší 18 let.
Dalším omezením je, že shromážďováním podpisů může být osoba starší 16let, která tak činí na místě veřejně přístupném (např. na náměstí).

anonym

Proč se ptáš s takovou prodlevou?

mosoj

Musíš být schopen právních úkonů a to je v našich podmínkách po dovršení věku 18 let. Lze se ovšem soudně nechat zplnomocnit k oprávnění vykonávání právních úkonů dříve. Věk ti ale neřeknu. Nicméně zažil jsem to v příbuzenstvu.