Kai

Je nějaký technický požadavek, jak vzdáleny by měli být sedačky v autobuse? Resp. jak velké má být místo na nohy. Děkuji

Odpovědi
led

Ano, je to stanovené v technickej norme.
PS.
Súhlasím s „problémom veľkých nôh“, niekedy mám pocit že tá norma platí pro Pygmejov zo západnej Afriky
Pygmejský muž meria v priemere necelých 130 cm.
http://style.hnon­line.sk/c3-55632020-kT0000_d-vedci-zistili-preco-su-pygmejovia-taki-mali

honza19hk

no vidiš to,já většinou stojím,protože ty nohy nikam nenacpu.Leda že bych vyrval sedačky přede mnou.
Ale nejspíš na to nějaký předpis je,ovšem asi ho vymýšlel nějakej čínan,protože ti jsou malí.

lukas.zmizik

spíše je od výroby stanoven počet míst a ten musí být dodržen…

ale teď z praxe pro zájezdové autobusy (tam se stát za jízdy nesmí) – já tomu rozumím, málo místa na kolena… my máme na firmě busy 12, 13 a 14 metrové… na západě vezmou 14 metrový bus a i přesto, že má v techničáku obsaditelnost 58 míst, tak dvě dvojsedadla na každé straně vyhodí a na zbytek sedaček udělá větší rozestup…tím se ochudí o čtyři místa, ale bus je pohodlnější…

u nás by to byl moc velký komfort, protože 54 míst se dá namačkat do 13 metrového busu (tomu stačí dvě nápravy) – tudíž menší spotřeba oprotí třínápravovému, které mají těch 14 metrů…

tak že jednoduché shrnutí – u nás se na to jde ekonomicky, na západě jim je jedno, že tříosý nákladnější bus ochudí o místa, protože vzhledem k jejich cenám za dopravu (kterou my bychom nezaplatili) si to vynahradí…