monu

Je nějaký rozdíl ve významech slov legislativní a právní?

Zajímá mě, zda pojem legislativní je jen „cizím výrazem“ pro právní nebo jde o skutečně 2 rozdílné pojmy, mající rozdílný význam?

Nejlepší odpověď
Drap

Legislativa má právo tvořit zákony a vydávat je. Právo dbá na dodržování těchto norem.

Další odpovědi
Hans51

Je to v podstatě tak, jak píše Drap. Synonymem ke slovu „právní“ je slovo „legální“.

annas

Právo – podle ASCS

  1. soubor obecně závazných norem stanovených státem; jejich uplatnění: občanské, trestní, pracovní právo; stanné právo;
  2. oprávnění, nárok opřený o zákonná ustanovení, popř. odůvodněný zvyklostmi: volební, hlasovací právo; občanská, základní lidská práva;

Právní = to, co se vztahuje k právu

Legislativa

  1. zákonodárná moc = oprávnění vydávat zákony
  2. zákonodárný proces – proces přijímání zákonů

Legislativní – co se vztahuje k legislativě = zákonodárný
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Legislativa

Hans51

To annas:

Na Vámi odkazované stránce jsou některé pojmy neaktuální (právní úkon, způsobilost k právním úkonům apod.) 😉

annas

Děkuji. To jsem neregistrovala. Pokud nenajdu jiný odkaz, tak smažu.

annas

Jinak pojmy mám správně, ověřené, akorát jen jeden odkaz nebyl aktutální.

Hans51

Pojmy jsou vysvětlené moc pěkně 😉