Kelt

Je nějaký rozdíl v pořadech Uvolněte se, prosím a Všechnopárty?

Každý program je na jiné televizi, možná jiný den a s jiným moderátorem. Jsou pozváni tři hosté a moderátor si s nimi povídá. U Krause sedí dotyčný za stolem, u Šípa tam žádný stůl není, sedí blíž u sebe. Nezjišťoval jsem statistiku pozvaných (muž, žena, umělec, herec, sportovec), u obou moderátorů. Oba programy mají být zábavné. Nevím, kolik lidí bylo v obou pořadech, nebo kdo byl někde vícekrát. A když se to vezme kolem a kolem, existují také jiné stanice, kde jsou podobné pořady, že si někdo pozve pár lidí a povídá si s nimi a pokud je sledovanost, program se nechá. Takže otázka : Sledujete nějaký program z tohoto žánru někdy? Který? Proč ano a proč ne? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

V přístupu moderátorů. Kraus uvádí přehled politického dění, komentuje je, nadává skoro na všechno. Své hosty „pranýřuje“, záleží mu na tom, aby je převálcoval a stal se vítězem. Někdy to přežene, často je pořad víc o něm. Myslím si, že Krausova drzost a arogance je občas na škodu. i když je chytrý, vztah k hostům je rozdílný,.

Šíp si dělá legraci sám ze sebe, je pohotový laskavý, někdy kvůli legraci ze sebe dělá "těžko chápajícíhoŮ. Pořad je o hostech, Nechává, aby si
posluchači na ně sami udělali názor.

Kraus je odvážný, často jízlivý, Šíp působí jako laskavý, hosty usměrňuje, je nekonfliktní.

Krarus musí být králem, Šíp nikoliv.

Už se moc nedívám, jen občas, podle toho, jaké mají hosty a jakou mám náladu.

Další odpovědi
Kepler

Tyto pořady mají společné to, že jsou to talk-show. Rozdíl vidím v přístupu moderátora. Zatímco Šíp svůj inteligentní humor jen tak ledabyle předhazuje a hodně improvizuje, Kraus svou oslnivou inteligenci zdůrazňuje tím, že sedí vysoko za stolem, zatímco hosté se krčí pod ním na gauči. Občas bývá arogantní a má zapotřebí své bonmoty podtrhovat hudebními vložkami nebo údery do bubnů ve stylu podařeného čísla cirkusáckého artisty. Raději se dívám na Šípa, je s ním větší sranda a pravidelně nechává své hosty, aby ho přečůrali a to pak je sranda ještě větší.

marci1

„Uvolněte se prosím“ se vysílalo na ČT do r. 2010. Nyní se vysílá „Show Jana Krause“ na TV Prima. Krausův „humor“ mi připadá moc břitký, kousavý, jízlivý. A sedí za stolem nad hosty. Proto také k němu nikdy nepřišel Karel Gott. Krause nesleduji. Šíp v „Technopárty“ mi vyhovuje více, nechá se i zesměšnit. Někdy se podívám. 🙂

autacek

Rozdíl je především v zakoupené licenci na formát pořadu, zaplacené jejich vlastníkovi do zahraničí.

nyjono

Nesleduji pravidelně, Ale na Všechnopárty se s radostí podívám.
Má to vtip.

Kepler

Všechnopárty, marci, Všechnopárty! Technopárty je veskrze morbidní a smutná záležitost. Chudák Karel, kdyby ho tam vrazili. Ta mýlka je ovšem rozkošná 🙂