sved

Je nějaký rozdíl mezi přepsanou a darovanou nemovitostí? Týká se to SJM při rozvodu.

Odpovědi
anonym

Přepsaná nemovitost je každá nemovitost, kde se změní vlastník (způsob změny vlastníka není rozhodující).
Darovaná nemovitost je ta, která je někomu darovaná na základě darovací smlouvy a jako darovaná je také zdaněna. I tato nemovitost musí být přepsána na nabyvatele, čili nového vlastníka.
Nedokážu posoudit, proč při řešení rozdělení SJM uvažujete o darování. Bylo by dobré v tomto směru otázku doplnit o podrobnější informace.

Sůwa

Co je to „přepsaná nemovitost“? Vlastníkem je ten, kdo je zapsán v listu vlastnictví v Katastru nemovitostí, bez ohledu na způsob nabytí. Můžete se podívat na www.nahlizeni­dokn.cuzk.cz , tam je podle čísla pozemku, nebo nemovitosti jméno vlastníka a další údaje ( zástavní právo, věcné břemeno a pod. ).