annas

Je nějaký rozdíl mezi platební kartou Visa a MasterCard?

Nevěděla jsem, kam tuto otázku zařadit.

Nejlepší odpověď
baghira

Prakticky žádný – obě společnosti vydávají všechny možné druhy karet (čipová, embosovaná, virtuální…) za podobných podmínek. Možná Visa je snad rozšířenější.

Další odpovědi
anonym

Zadny. Na kazde z nich mam nulu. ☹ -iv-

tom004

Detaily jsou zde.

http://finance­.idnes.cz/visa-versus-mastercard-kdo-je-vitez-dbg-/bank.asp?c=A060609_­160644_fi_osob­ni_fib

anonym

Jak píše baghira, jen v názvu. Stejně jako různé banky nabízejí různé tarify a programy, jsou různí provozovatelé platebních a kreditních karet s různými programy.
Praktický rozdíl při cestování je např. ten, že ve světě je univerzálnější Visa, která je starší a rozšířenější, např. na americkém kontinentu.
V USA se platí kartou téměř všude, s nadsázkou i na hajzlu (ačkoli, na veř. WC možná i bez nadsázky).

breberka

žádný…rozdíl je akorát mezi visa a visa elektron a maestro a masterCard.

hanulka11

jen je každá od jiné společnosti, jinak mají obě stejné platební transakce

Kerberus

Iv, já zase nerada z bankomatu vybírám. Jednou mně bankomat totiž spolkl kartu…