Adam2

Je nějaký rozdíl mezi Nigerem a Nigérií?

Snažím se ze všech sil přijít na jediný rozdíl mezi těmito dvěma krajinami a žádný nemůžu najít.

Nejlepší odpověď
annas

"Nigerijská federativní republika (Nigérie) je největším státem západní Afriky, který se rozkládá od Guinejského zálivu až do oblasti Sahelu. Má rozlohu 923 773 km2.

Na západě sousedí s Beninem (809 km hranice), na východě s Kamerunem (1975 km), na severovýchodě s Čadem (85 km) a na severu s Nigerem (1608 km). Na jihu je země omývána vodami Guinejského zálivu Atlantského oceánu, pobřeží má délku 853 km atd.„
http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/clan­ky/nigerie-zakladni-charakteristika-teritoria-19118.html

"Niger je prezidentská republika nacházející se téměř uprostřed Afriky mezi státy Mali, Alžírsko, Libye, Čad, Nigérie, Benin a Burkina Faso. Na území o rozloze 1,2 mil. km2 zde žije jen 15 milionů obyvatel. Země nemá přístup k moři, ale protéká jí řeka Niger, podle které se také jmenuje atd.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Niger

Už jen z několika vět, které jsem vám napsala, zjistíte rozdíl. samozřejmě víc v odkazech.

Další odpovědi
Tomindo

Niger – muž, Nigerie – země