zjentek

Je nějaký rozdíl mezi hodem a vrhem?

Nejlepší odpověď
annas

Uvedl jste kategorii Sport.

Rozdíl mezi vrhem a hodem je ve zplsobu provedení, tedy použití různé techniky.

"Říká se sice vrhy, nebo vrhy a hody, ale ve skutečnosti se názvu vrh odborně užívá jen pro vrh koulí a názvu hod v ostatních třech případech, totiž hod diskem, hod oštěpem a hod kladivem.

Proč se neříká všem hody? Nejspíše proto, že vrhání koulí se provádí v základě jiným způsobem, jinou technikou, než je tomu u házení ostatním nářadím"

Více v odkazu
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=4208

Další odpovědi
Drap

Háže se z ruky v podstatě natažené, nebo mírně pokrčené. Vrhá se s rukou na počátku přímo u těla. Při hodu se mimo jiné využívá švihu ruky, při vrhu se využívá celého těla.