Neonka

Je nějaký rozdíl mezi cypřiškem a tújí ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pokud budete pěstovat cipřišky,tak si zvolte tuto odrůdu-ta vám v pohodě přezimuje… cypřišek – Chamaecyparis
Na živý plot obojí se dá dobře tvarovat , můžete i při sázení namíchat. Neviděla bych v tom velký rozdíl v pěstování. Hnojit musíte stejně a ošetřit proti rzivosti také.

Další odpovědi
venkovan

Na to se zeptejte studentů zahradnických škol. Uvidíte, že všichni zdrhnou, protože při poznávačkách cypřiše, thúje a jalovce jsou spolehlivým průšvihem při jejich určení. V podstatě jsou to jiné rody stejné čeledi.
Nicméně myslím, že jsou lepší dřeviny než tyto tak obvykle používané. především – výjimečně se seženou sazenice pěstované ze semene kde je velká šance na jeden průběžný kmen. Výpěstky z řízků jsou více kmenné, rozlamují se sněhem, tak do živého plotu ale musíme počítat s tím, že oproti většině listnatým živým plotům, z thůje a cypřiše nené možná oprava plotu pokud dojde k vyholení od země apod.
Když bych chtěl plot stálezelený z jehličńanů, tak jedině tis.
http://dendro­.mojzisek.cz/vy­ber1.php