Džanička

Je nějaký rozdíl mezi barvami šmirglpapírů?

Barvy jsou různé, červený, zelený, hnědý, černý, některý je na papíru a jiný zase na látce. Já ho používám na broušení svých výrobků, proto ho kupuju docela často, hlavně teda hrubost 150.. Jenže mi jednou pán v obchodě řekl že jeden je na dřevo za sucha, druhý na železo na broušení pod vodou atd.atd. Mě je to teda jako jedno jo, já koupím 150 a je mi fuk jestli je červená nebo zelená. Ale včera mi paní u nás v obchodě řekla že všechny jsou stejné a na všechno a že záleží jen na barvě kterou si vyberu. Jako že jsou za sucha i za mokra a že není rozděleno na jaký materiál ho použiju. Tak jak to tedy je.

Nejlepší odpověď
Emefej

Pán má pravdu, ale pouze částečně. Barva odlišuje účel, pro který je brusný papír určen, ale barevné označení není sjednoceno a různí výrobci si to vykládají po svém.

Obvykle platí toto barevné značení:
černá – broušení pod vodou
zelená – železné kovy
červená – ruční broušení dřeva
oranžová – strojní broušení dřeva
žlutá – lehké a barevné kovy
stříbrná – plasty
růžová – beton
bílá – lepivé povrchy

Paní v obchodě o tom neví nic.

Další odpovědi
isteron

Keď idem do predajne s technickým tovarom, materiálom, v železiarstve a s technikou a vidím tam ženu , tak sa jej radšej nič nepýtam. Dlhoročná skúsenosť. A naopak, v textilnej galantérii, predajni látok a byt. textilu mám radšej za poradcu ženu.

Lamalam

Emefej > stříbrný šmirglpapír jsem v životě neviděla. To opravdu existuje?