Veri

Je nějaký rozdíl mezi atlasem a encyklopedií?

Je mezi nimi nějaký rozdíl nebo mají úplně stejný účel.
Předem děkuji…:)

Nejlepší odpověď
quentos

je to nebe a dudy, atlas je soubor map, kdežto encyklopedie je naučný slovník. „Stejný účel“? Ano, z obou se máte něco dozvědět :{)>
Doplňuji:
dnb: ty jsi nejspíš chytřejší než slovník, že? Podle slovníkové definice je atlas v knižní podobě JEDINĚ soubor map, ostatní „atlasy“ jsou příkladem nesprávného užití tohoto slova nebo nějaká rádobymetafora. Já mám svůj řádný zdroj, jímž je slovník cizích slov. Ty máš zdroj kde? /Pokud to byl pokus o shození, shodils leda sám sebe.

Další odpovědi
annas

Srovnejte, čím se atlas a encyklopedií liší. Samozřejmě oba slouží k získávání informací, ale každý jinak Představte si třeba zeměpisný ČR, určitě jej znáte.. Co z něj vyčtete?

atlas: soubor map, vyobrazení atd. vydaný. v knižní úpravě
zeměpisný/his­torický/jazyko­vý atlas
geologický/as­tronomický/ana­tomický/filate­listický atlas
atlas hub/rostlin
atlas ptáků/hmyzu/motýlů
školní atlas světa
kapesní atlas

encyklopedie: souhrnné, často vícesvazkové, zpracování informací z jednoho nebo všech vědních oborů, zpravidla v abecedním uspořádání

encyklopedie antiky/lékařství/hud­by/psů
encyklopedie Diderot
desetisvazková encyklopedie
encyklopedie na CD-ROM
obrazová encyklopedie živočichů

Když má někdo encyklopedické vědomosti, je všestranně vzdělaný.
Obrázky encyklopedií, třeba některou znáte.

https://www.go­ogle.cz/search?q=en­cyklopedie&cli­ent=firefox-a&hs=0Yx&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=BS6vUt­HJDIfUswa0loD4Cw&ve­d=0CAkQ_AUoAQ&biw=992&b­ih=682
.

anonym

Encyklopedie obsahuje primárně psané informace (text) doplněné obrázky, kdežto atlas primárně vyobrazení doplněné texty.
Jde o jinou formu podávání informací – kromě atlasu map existuje i – třeba, atlas hub.
😉

dnb

Já si myslím že ne-e, v obou se dozvíš vše, co potřebuješ.
Doplňuji:
qentos: Prosím tě, neklam lidi – rádoby vtipnými poznámkami. Atlas (soubor map) se samozřejmě jmenuje ATLAS SVĚTA. Poté existuje 1000 dalších atlasů na jiné témata. Např. Atlas Oblaků, Atlas Vědy a techniky apod. Mimo jiné existuje i Enciklopedie světa (což je soubor map, stejně jako Atlas světa). Bože!