AmazedWolf

Je nějaký program na zrychlení výkonu PC?

Program který najde staré a nepoužívané programy, vymaže soubory nepotřebné soubory atd… Zatím používám CCleaner, ale ten nenajde ty programy a Avast mi hlásí že jich mám nepotřebných 40, ale odstraní je jenom s placenou verzí.

Nejlepší odpověď
arygnoc

práve naopak – iba používané (a bežiace) programy a s ním súvisiace bežiace podprocesy spomaľujú počítač.

ccleaner je nástroj na čistenie práve takéhoto balastu – kadejakých odložených dát, ktoré podporné procesy používajú, pokiaľ sú k dispozícii (rôzne histórie, dočasné súbory, indexy, náhľady, schránku, fragmenty a pod.) – a tieto treba pravidelne odstraňovať.

pre zrýchlenie je dobré vediať, AKÉ procesy a podprocesy toho ktorého programy bežia, a samozrejme i procesy bežia zbytočne na pozadí (typicky podprocesy kontrolujúce aktualizácie, kadejaké gadgety, doplnky, lištičky a pod.)

na kontrolu bežiacich procesov poučite napr. process explorer.
upravte nastavenie počítača v položke výkon (napr. zakázať niektoré grafické efekty).
pravidelne defragmentujte a čistite systémový disk (včítane kontroly registrov a odstránenie problémov).

upozornenie avastu (a i iných programov) na nepotrebné súbory/programy je iba marketingový ťah na zakúpenie platenej verzie – tie programy iba zaberajú miesto, ale neznižujú výkon počítača (lebo nebežia).

😉

Další odpovědi
led

Ano, pýtate sa úplne presne. Dnes je na stránke Giveway… program WinUtilities Pro 11.45 ostrá plná verzia zdarma. Máte obmedzený čas stiahnuť a nainštalovať. Je to jednodňová akcia platná len dnes do polnoci.
S daným programom som spokojná Po stiahnutí si rozbaľte súbor readme a pri inštalácii postupujte podľa neho. Zajtra je už neskoro.
Dúfam, že toto nebude nikto považovať za reklamu. Skutočne to takto funguje.
dodatok
arygnoc, súhlas, ale váš spôsob vyžaduje aspoň trochu znalého počítačového maniaka. Laik by to hlavne s „process explorer“ dokázal spomaliť do zastavenia. Ccleaner zvláda aj prváčik základnej školy, tam nebezpečenstvo nevidím.

Lamalam

Programy ti bohužel neporádím. Používám Linux, tam je to otázkou napsání dvou příkazů a žádné programy k tomu nejsou potřeba. Pokud tvůj OS k takto základním věcem potřebuje nějaký další soft, tak bych vážně začala uvažovat o změně.

lexx

objem souborů (dat) na disku (HDD) se tu neprojeví a nepoužívané programy prostě odinstaluj ručně

led

Ospravedlňujem sa, až teraz som si všimla, že som nedala adresu na program:
http://www.gi­veawayoftheda­y.com/

arygnoc

ZADARMO?

kdeže, testovacia verzia na 31 dní.
hm.

😉

led

Nie, ono to naozaj funguje aj po tom… Používam tento typ softu. Ale prirodzene, má to obmedzenie v technickej podpore – upgrade a podobne. O tom v súbore readme ale píšu. Prirodzene nemá význam brať každú ponuku (každý deň) ale nájdu sa tu aj perly, pri troche trpezlivosti. Mám s týmto spôsobom dobré skúsenosti, je to krásny reklamný ťah, ktorý sa týmto firmám vyplatí a viacnásobne vráti. Pri dobrom softe sa k firme vrátite.

arygnoc

led, dobrý soft si rád aj kúpim.
platí to tak isto pre hudbu, filmy, knihy, rohlíky, …

😉