Je nějaký přístroj (elektronický) principu ultrazvuku nebo něco podobného, který by chránil vyhrazený prostor

Neustálé škody na okr.dřevinách

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsou UZV odpuzovače údajně pro různá zvířata. Pravdou ovšem je , že to vlastně selektivní není a bude to vadit i vašim domácím mazlíčkům ( pokud je máte), ale určitě to bude vadit nějakému sousedovi.
Takže vzhůru do vřelých sousedských vztahů.

Další odpovědi
elektrikář

Silničáří mají pěnu s medvědím pachem na odpuzování zvěře skuste se zeptat snad vám kousek medvěda dají. Jinak se dají používat senzory pohybu ktré pípaji nebo rosvěcí světla.