ShyDoe

Je nějaký poplatek za to, když převedu své peníze na účet někoho jiného ?

Potřebuji něco zaplatit, jenže na poštu to nestíhám a účet nemám, tak bych požádala mou kamarádku, aby to zaplatila ze svého účtu a pak bych jí peníze vrátila ve škole.. jenže nevím, jestli ona tím něco ztratí, nějaký poplatek za ten převod… já se v tomto systému vůbec nevyznám :D díky za odpovědi ! :)
Doplňuji:
a nebo taky jestli se něco platí, když jí ty peníze vrátím a ona je chce mít opět na svém účtě… tak za ten převod hotovosti na účet ??? Díky :D

Nejlepší odpověď
anonym

Každá banka to má nastaveno jinak. Nejlepší bude kamarádky se přímo zeptat. Většina bank si účtuje peníze za převody (cca 5–8,–Kč) a platí se také za vklad hotovosti na účet (cca 30,–Kč). Jsou ovšem i banky, které se honosí tím, že neúčtují žádné poplatky. Těžko říci, jak to má Tvoje kamarádka. Pokud se s ní chceš nějak vyrovnat a jí je hloupé říct Ti, kolik dělají poplatky, tak jí kup kávu nebo čokoládu a takovéto poděkování určitě neodmítne.

Další odpovědi
celie

Tak jak už bylo napsáno tak každá banka má jiné účtování za převod z účtu do jiné banky.Ale kamarádka múže mít nastavený třeba servis 24 a tam má na výběr co má zdarma,bud výběr z bankomatu,nebo určitý počet poslání pŕíkazu zdarma,a jiné..Ale i tak byh ji tu čokoládu jako poděkování koupila.