Je nějaký (patrný )rozdíl mezi…

… otázkami:Cítíte na sobě nějakou závislost na Odpovědích.cz?
:Jak často jste na odpovedi.cz ?,
:Kolik času trávíte na odpovědi.cz ?
Já si myslím že je.
P.S. Podobnou otázku jsem v liště nenašel!!!

Já si myslím,že ten rozdíl v položených otázkách je!
Doplňuji:
Jen tak,pro ty,kteří neví o co jde !

RE: Cítíte na sobě nějakou závislost na Odpovědích.cz?

Stačí se podívat do lišty, otázka již byla několikrát. Takže nejde o žádný originální nápad.Autor: annas
Napsáno před: 2 hod

RE: Cítíte na sobě nějakou závislost na Odpovědích.cz?

Napadat ho může cokoliv, jenže než otázku vloží, je povinen se přesvědčit, že už tam stejná nebyla, protože kodex účelové opakování otázek výslovně zakazuje. A při registraci se každý zavazuje dodržovat pravidla, jejichž porušováním se vystavuje riziku postihů.
Autor: Dr.Axl
Napsáno před: 1 hod

Nejlepší odpověď
Drap

I když jsou si tyto otázky dosti podobné, tak významově jsou zcela odlišné.
Ale určitě se najdou i tací, kteří je budou považovat za stejné.

Další odpovědi
annas

Odkaz na modrou lištu vyvolává u mnohých nevoli. Neměla by však platit tato Ciceronova slova?
„Lidé se netrápí tím, že se provinili, ale špatně snášejí, když jsou kárání, zatímco by měli naopak trpět proviněním a těšit se z napomínání".

Barbakane, jistým způsobem mně lichotí, že jste si dal práci vyhledáváním v liště. Kdybyste nejednal s postranními úmysly, mohl jste reagovat v diskuzi, nikoliv vkládat otázku kvůli manipulaci ostatních a opět ukázat, že máte vůči mně averzi či jistý druh alergie. Chtěl jste ostatní přesvědčit, že jsem se mýlila.
Připouštím, že jsem svou odpověď stylizovala nepřesně. Měla jsem uvést „podobné otázky“. Stalo se, omlouvám se za chybnou formulaci. . Nevšímám si různých opakovaných poznámek vkládaných na mou adresu. Uvedu jeden odkaz, který třeba některým nezasvěceným otevře oči…Sice jste se za další útoky omluvil… jenže liška mění srst, nikoliv zvyky.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prosim-poradte-jaky-vid-patri-ke-slovesu-modli-se-a-klid-se-a-jak-zni-opacna-verze-diky

Barbakane, stejně jako mnozí ostatní, máte škodolibou radost z toho, když se můžete opakovaně zaměřovat na určité jedince, zatímco zavádějící odpovědi či účelové otázky jiných uživatelů nevidíte? I tento přístup svědčí o zaujatost… Jediný spravedlivý …
Není lepší dodržovat pravidla, poskytovat správné odpovědi? Být tolerantní k názorům druhých, uvědomit si i svou chybu a nepoukazovat záměrně jen na někoho? Zkrátka dbát na to, aby odpovědi plnily svůj původní charakter, aby se otázky vkládaly do správných kategorií a aby se žáci nespoléhali na to, že domácí úkoly za ně vypracuje někdo jiný …

Ad Rosinka nemáte pravdu. Tuším, čím jsem si vaši pozornost zasloužila. Navíc nemůžete správně reagovat , protože nejste znalá věci.

Andělé

Barbakane,Vy jste skutečně velký hrdina! Klobouk dolů. Poprosím admíni,aby Vás označili červeně,abychom si všichni uvědomili hloubku Vaší úrovně…
Je velmi obdivuhodné,čeho jste si všiml a vynesl na povrch. Jen tak dál Barbakane,jen tak dál. Tleskám Vám! To Vás jistě vynese do výšin. Tolik moudra se ve Vás skrývá…
Vaší urážku z minulosti k Annas,jsem četla nyní poprvé a také doufám,že naposledy! Tj.síla teda..
My co si umíme vzdělaných,moudrých a hodných lidí vážit,budeme Annas neustále podporovat,protože tj.člověk,který vždy každému slušně poradí a pomůže. Pokud vkládá odpovědi,že dotaz už je uvedený v liště,vždy to napíše slušně,nikoho nerozebírá a neponižuje. Za každou maličkou chybičku,která je jí tu z velika vytýkána a vynášena,se vždy omluví. Nemá jako Vy potřebu,se hojit na druhých.
Měl byste si místo toho Vašeho neustálého rýpání z ní vzít příklad a hledat na lidech to lepší. Máte ho jistě v sobě i Vy,tak ho neudupávejte…

hanulka11

Jistě je v tom velký rozdíl a také se na ně musí jinak odpovědět tak, že to je nebe a dudy

rosinka

A já si myslím, že je třeba takové otázky postupně časem pokládat. Vždyť to ukazuje vývoj! Jak často a potom, kolik času a potom,jste závislí? 😉
Doplňuji:
annas – jediné, co je mi jasné je, že vám všem nerozumím, o co vlastně jde a už se do toho plést nebudu. Ale řídím se selským rozumem 😉 a vůbec nechápu, proč by někdo měl být kárán a napomínán, a kde si tady někdo bere na to vůbec právo ,napomínat. A taky nevím, o jaké mé pozornosti mluvíte! Na nikoho nedělám narážky! Mám vás celkem v oblibě, obdivuji vaše znalosti, jsem ráda, že tu jste, a chyběla jste mi. Ale nezaomínejte, že jsme si tady všichni rovni.(Pokud nejste převlečený admin. )

anonym

Pro ty, kteří nevědí o co jde… bys měl uvést celý kontext a nevytrhávat manipulativně souvislosti!
Reagoval jsem na 2 samostatné podněty:

  1. V anketě jsem uvedl: „Že by podobnost čistě náhodná?“ (Tedy ne shodná a ve smyslu, že už polemiky tady byly, např. odpovědi o závislosti na otázku Kolik času trávíte na Odpovědích) viz:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-casu-travite-na-odpovedi-cz

  1. V diskuzi byl dotaz:

Tady člověka musí napadat jen „originální“ otázky? Nemůže se třeba jen zeptat to co ho zrovna napadne?
Autor: Pino76
Napsáno před: 3 hod
Na toto jsem toliko citoval z kodexu, který plno uživatelů ignoruje a pak se ješitně ošívají, kdy jim to kdokoliv připomene.
ad hanulka, nebe a dudy je metafora zcela protichůdných rozporů, tady bys tak leda mohla improvizovat u podobnosti, třeba nebe a očistec.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/citite-na-sobe-nejakou-zavislost-na-odpovedich-cz

Petra09

To ja nic proti opakovanym otazkam nemam,spis naopak bych je uvitala,protoze se vzdycky odpovedi muzou zmenit,protoze nazory na neco taky muzete zmenit a navic treba sem prijdou i novy lidi ktery na ne driv neodpovidali.

zl@tk@

Lidi co šílíte. Kvůli pár slovíčkům a otázkám se tu rozpoutá taková váda?! Já si myslím, že se jedná hlavně o to se pobavit odpověďmi či otázkami, poznat nové lidi jejich názory a tak vůbec.
Co vy na to?!

briketka10

dnes byla podobná v Anketách od Pino76 jestli se nepletu, ale znění si nepamatuju..

annas

Andělé, nějak nenacházím dostatek slov, abych vyjádřila své poděkování. Proto jen stručně – upřímné velké DĚKUJI.

Andělé

Annas,vůbec nemáte zač. Je mi líto,co se tu stále děje. Vůbec si to nezasloužíte…:-(

rosinka

Andělé, odpovíte mi alespoň vy? Mám se domnívat, že annas si myslí, že je všechno mířeno na ni? Ode mne v žádném případě NE!!! Proto nechápu o jaké pozornosti mluví a už vůbec ne, proč mi neodpovídá. Andělé, prosím vás – co si annas nezaslouží? Nevšimla jsem si ničeho.

annas

Rosinko, jak jsem vám mohla odpovědět, když jsem musela odejít. V mé odpovědi na přední straně je uvedený odkaz. Snad jste ho četla a uvědomila se, že B. reakce na mou odpověď nebyla na místě.
Některé Barbakanovy otázky, které útočily na mou osobu, byly smazané. Ale něco se dá najít i v liště.

rosinka

annas – prosím vás, nehledejte za mými slovy něco, co tam není. Já jsem jen toho názoru, že to nevadí, pokládat otázky víckrát. Zvláště ty, které podněcujícího k zamyšlení. A když čtu, jak se Andělé naštvali na Barbakana…jsem z toho úplně jelen. Dr.Axl, annas – nechcete nám, kteří nic nachápou, nějak objasnit, o co tady vlastně jde? A za sebe, o jaké mé pzornosti mluvíte? Mrzelo by mne, kdyby došlo k nějakému nedorozumění. Jinak je celkově můj názor ten, že by se tady neměl jeden do druhého navážet kvůli jeho otázkám nebo odpovědím. Jsme přece svobodní, vyjadřujeme své názory, i ty mylné. Pokud tu nejde o znalosti. Zkuste mi odpovědět, děkuji.

annas

Rosinko, nejde o váš názor v tom smyslu, že nevadí, když se otázky opakují, ale o porušení pravidel. Zřejmě jste si nepřečetla Kodex, v němž je mimo jiné uvedené, k čemu slouží vyhledávací lišta, dále že otázky, které nejsou v souladu s kodexem, mohou být smazány – konečné rozhodnutí se doví dotyčný z mailu od admin. Ten porušila i vaše otázka týkajáící se konkrétní osoby – tolerují se jen gratulace a poděkovájí.
Z mé strany nejde o napomínání, ale jen o připomenutí daných pravidel. Navíc byste se moihla mnohokrát přesvědčit, že v odborných otázkách jsou lepší odpovědi než současné. Nemluvím o názorech.
Nemohu za to, že uživatelé pravidla nerespektují, i když platí pro každého – v tomto případě jsme si všichni rovni. Každý se může občas zmýlit, ale pak by měl přiznat chybu a neútočit na druhé. Snad všichni chceme, aby se odpovědi udržely na určité úrovni a nevznikal chaos.
Projděte si odkaz, který se týká mazání otázek
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­151&q=maz%C3%A1n%C3%AD+o­t%C3%A1zek+&sa=Vyh­ledat

Přečetla jste si vůbec můj odkaz, který jsem vložila do své odpovědi? Určitě ne, protože jinak byste uvažovala jinak. Navíc Barbakan vložil záměrně otázku, která je na hranici pravidel a patří do diskuze. Nebudu se dál vyjadřovat, protože nechci útočit a klesnout tím na Barbakanovu úroveň. Sice se mně v mimulosti za různá napadení omluvil, ale zřejmě jen kvůli tomu, aby se „očistil“ v očích ostatních….

rosinka

Jsem proti tomu, aby měli uživatelé možnost mazat otázky. Je to proti svobodě. Nikdo není úplně objektivní. Annas, proč tak hájíte ten kodex? Proč jste otevřeně neodpověděla a otázku smazala? Uvědomte si, že tady nejsme vaši žáci. Barbakan určitě nic špatného neudělal, včera v té otázce ne. Byla mířená na Dr.Axla, přece. Rýpe do vás? Tak se braňte, ale nerýpejte vy do mne! Já jsem vám nevěnovala, žádnou pozornost. A o jakém chaosu to mluvíte? A když už, víte vůbec, že jste ho vyvolala smazáním otázky? Buďte fér, vraťte tu otázku zpět, a odpovězte všem, o co vám jde. Sama to nemáte ráda, když vám někdo něco smaže! Zkuste být fér.

annas

Takto reagovat je fér?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cesko-je-vyborne-multikulturni-zeme

Na otázku jsem odpověděla, smazala ji až později Uvědomila jsem si, že se již nechci vracet k minulosti a k urážkám, které mě ušedřil barbakan.
Tak jako se Vám nelíbila poznámka Mosoje a reagovala jste neadekvátně.

Andělé

Rosinko,jistě máte pravdu,že všichni,včetně Barbakana máme právo na své otázky i odpovědi. Já každého respektuji,necítím k nikomu zlost nebo opovržení. Ale také si vážím lidí,kteří jsou hodní a snažejí se pomoci. A o to víc mě mrzí,když se do nich neustále někdo naváží. Všichni se nelíbíme všem,tj.přiro­zené,nikomu nevnucuji,aby měl rád toho,či tamtoho.
Kdyby Barbakan nechtěl Annas ublížit,zeptal by se v diskuzi. Ale dal to jako hl.otázku,aby si do ní opět rýpnul. Dělal to,dělá a očividně chce dělat i nadále. Proto mě to mrzí,neptá se v diskuzi,ale rovnou to vyvěsí,aby všem ukázal kdejakou chybičku. Je tu už dlouho vidět,jak si při sebemenší chybičce Annas do ní rýpne a toho by už měl nechat,vždyt ona do něj také nerýpe,právě naopak…
Jste hodná,že jste se zeptala rovnou,tak si můžeme vše vysvětlit. Děkuji Vám 🙂

vagra

Andělé.
Podle mého názoru, jste zcela přesně, vystihla záměr takových nechutných útoků, jejichž jediným cílem, je především ublížit. Jaký jiný cíl by měly mít ?
Agresivitu takových lidí dost dobře nechápu, obzvláště když ji uplatňují na, podle mě zcela mírumílovných stránkách, jakými by bezesporu Odpovědi měly být a navíc je směrovaná, na nekonfliktní osobu.
V poslední době, se Odpovědi stávají stále častěji stránkami, na kterých si někteří „uživatelé“ léčí své, zřejmě pošramocené ego.
Napomáhá jim v tom zcela jistě, částečná anonymita. Ta poskytuje možnosti exibice, které by za normálních okolností, nebyli schopni.
Věřím, že v práci a ve společnosti lidí vzdělaných, inteligentních a slušných, se tváří inteligentně a slušně, ale jen se dostanou k „netu“- stanou se z nich až únavní provokatéři.
Mohl bych použít některá jiná, mnohem výstižnější slova, ale nechci patřit k těm, kteří se na „netu“, chovají zhovadile. 😁

annas

Vagro, i Vám moc děkuji za podporu.

vagra

Mrzí mě, že se Otázky stávají místem, kde se lidé, místo získávání vědomostí a dovídání se nových věcí, urážejí a nedodržují základní pravidla Otázek a slušnosti.
A kodex uživatele ? Ten snad ani nečetli. Pak se diví, že jim někdo otázku, která je proti kodexu, nebo slušnosti smaže. Pletou si Otázky s chatem, o vypracovávání úkolů, popřípadě odpovědí do soutěží nemluvě.
Mám pocit, že některé otázky, může splodit jen člověk nemocný, pod vlivem drog, nebo alkoholu.
Po vystřízlivění, se třeba i omluví.

Andělé

Vagro,i mě moc mrzí,co se tu dnes stalo. Některé otázky tu opravdu může dát jen člověk pod vlivem alkoholu apod.
Už je to tu o ničem jiném,ztrácí to své kouzlo,je to moc škoda..
Děkuji Vám za vše:-)

Andělé

Vagro,moc Vám děkuji,jste hodný a čestný člověk,souhlasím s Vámi…Moc mě mrzí neustálý útok na nekonfliktní osobu,achjo:-(

anonym

V tomto případě souhlasím, že annas neměla pravdu o stejné otázce, ale přestože je známo, že ti od loňského února leží v žaludku, je s podivem, že ti to stálo za pracné vyhledávání zaujaté oponentury, když je tu daleko víc ptákovin a nesmyslů, kde by sis mohl brousit svou břitkou kritičnost.

anonym

Jaké pracné vyhledávání ? Stačilo si přečíst Tvé 3 odkazy a otázka byla jasná!Pro úplnost odkaz: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-casto-jste-na-odpovedi-cz