Toruk

Je nějaký limit pro používání potravinové chemie?

Koupil jsem si tortillas, mexické placky. Cuť byla nepřirozená, tak jsem se podíval na složení. Nebudete tomu věřit, ale ze 60% jsou vyrobeny z potravin a z neuvěřitelných 40% z potravinové chemie (éček). SLOŽENÍ: mouka 58%, voda, olej (přepokládám, že voda a olej budou tvořit asi 2%, nejsou moc tučné, ani vlhké)- to je tedy těch 60% jídla. A teď ta chemie: kypřící látky, kyselina E296, emulgátor, dextróza, konzervanty, balící plyny (všechny éčka nevypisuju, je jich celkem 9). Napadlo by vás, že potravinový výrobek může obsahovat 40% chemie?

Odpovědi
elektrikář

Bývaly na to normy čsn pro potraviny.Myslím si že dodnes platí.Zkuste se zeptat na hyg stanici jestli je to vůbec jedlé. Setkal jsem se z Rybízovou marmeládou tohoto složení jablečný protlak,cukr a kys.citronová, barviva a přírodně identiké příchutě. Takže v rybízové marmeládě žádný rybíz být nemusí. Divné co…?

1popelka1

Toruk, mě to bohužel nepřekvapuje… když si vezmete, že některé salámy jsou z většiny jen rozdrcené kosti a masa je tam pár procent… jen nechápu, jak to může projít… koupíte si ovocný jogurt a zjistíte, že je to pouze ovocná umělá příchuť a aroma… ovoce nikde… raději píšu do diskuze, i když vlastně odpovídám na otázku – ano napadlo by mě tolik procent chemie, vůbec mě to nezaráží, naopak ☹