Avatar uživatele
Toruk

Je nějaký limit pro používání potravinové chemie?

Koupil jsem si tortillas, mexické placky. Cuť byla nepřirozená, tak jsem se podíval na složení. Nebudete tomu věřit, ale ze 60% jsou vyrobeny z potravin a z neuvěřitelných 40% z potravinové chemie (éček). SLOŽENÍ: mouka 58%, voda, olej (přepokládám, že voda a olej budou tvořit asi 2%, nejsou moc tučné, ani vlhké)- to je tedy těch 60% jídla. A teď ta chemie: kypřící látky, kyselina E296, emulgátor, dextróza, konzervanty, balící plyny (všechny éčka nevypisuju, je jich celkem 9). Napadlo by vás, že potravinový výrobek může obsahovat 40% chemie?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 4992 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Bývaly na to normy čsn pro potraviny.Myslím si že dodnes platí.Zkuste se zeptat na hyg stanici jestli je to vůbec jedlé. Setkal jsem se z Rybízovou marmeládou tohoto složení jablečný protlak,cukr a kys.citronová, barviva a přírodně identiké příchutě. Takže v rybízové marmeládě žádný rybíz být nemusí. Divné co…?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Toruk, mě to bohužel nepřekvapuje… když si vezmete, že některé salámy jsou z většiny jen rozdrcené kosti a masa je tam pár procent… jen nechápu, jak to může projít… koupíte si ovocný jogurt a zjistíte, že je to pouze ovocná umělá příchuť a aroma… ovoce nikde… raději píšu do diskuze, i když vlastně odpovídám na otázku – ano napadlo by mě tolik procent chemie, vůbec mě to nezaráží, naopak ☹

před 4992 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek