zzzlatokopka

Je nějaký důvod, proč budou povoláni do armády lidé, jimž bude přesně 18let?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/366481-do-armady-muzi-i-zeny-vlada-podporila-obnoveni-odvodu.html

Většina lidí v tomto věku teprve nastupuje do posledního maturitního ročníku. Je to snad myšleno tak, že mají nechat školy a jít na vojnu? Proč tam není stanovený věk 19let? To většina lidí SŠ končí.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)
Doplňuji:
Děkuji, už chápu. Takže zase ulejt prachy do armády:-((( Je potřeba nějak zaměstnat bandu kancelářských nemakačenků:-(((

To není zásah jen do lékařských záznamů, to je také zásah do soukromí. Zcela jistě se budou zajímat o politické názory uchazečů, sociální postavení atd. No hnus:-(((

Nejlepší odpověď
gecco

Nejde o vstup do armády, ale o odvod (Novinky kecaj´)…
😉
V podstatě jde jen o zjištění, kdo z daného ročníku je schopen (a v tomto případě i ochoten) – případně – nastoupit k vojenskému výcviku.
😉
Já už si nepamatuju, kdy jsem byl (za ´komunistů´) u odvodu já – ale mám dojem, že to bylo ještě před 18.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nebudou povoláni, pouze se zúčastní odvodů.
Odvodní řízení bude podle ministerstva obrany v praxi znamenat vyplnění dotazníku a povinnost dostavit se před odvodní komisi, která posoudí zdravotní a osobnostní způsobilost dotyčného.

Obnovení odvodů neznamená obnovení základní vojenské služby, upozorňuje armáda. "Pravidelné odvody osmnáctiletých umožní armádě získat objektivní přehled o zdravotním stavu populace a ochotě lidí podílet se v případě ohrožení na obraně země.

Ale poslední věta mi přijde trochu podivná, něco jako získáme přehled jak na tom jste a zaškatulkujem vás. Takové jako zákonem posvěcené špehování zdravotního stavu.

marci1

Nebude se jednat o obnovení základní vojenské služby. Bude se jednat o odvody. Odvedenci budou mít možnost odmítnout, v tom případě by mohli v případě napadení naší země vykonávat civilní službu v nemocnicích.
„Pravidelné odvody osmnáctiletých umožní armádě získat objektivní přehled o zdravotním stavu populace a ochotě lidí podílet se v případě ohrožení na obraně země. Chceme také posílit roli aktivních záloh,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Od novely si armáda slibuje, že bude mít v případě napadení Česka rychlou možnost povolat zálohy."

http://www.de­nik.cz/z_domo­va/vlada-podporila-obnoveni-odvodu-tykat-se-budou-i-zen-20150408.html

anonym

Nejde o žádné povolání do armády.Pouze o odvody.
Ale ti mladí dnešní generace by to potřebovali,zažít si pěkně vojnu ,pak by se chovali úplně jinak a vážili by si života a svobody .
Režim a kázeň chybí docela dosti dnešní mladé mužské populaci.
Doplňuji:
http://tinypic­.com/player.php?v=339ht­u0%3E&s=8#.VSX_K2N00cA

zzzlatokopka

No a to ani nemluvímm o tom, kolik na těch cvičeních může zmizet zbraní:-(((

gecco

😉
Ono to tak žhavý nebude – ani se cvičeními, ani s"mizením"…
😉