KubikS7

Je nějaký druh motýla jehož housenka se živí nějakým druhem houby?masité potravy?

Nejlepší odpověď
anonym

Kubiku, zadáš-li na netu do vyhledávače houby a motýly objeví se mimo jiné odpověď písmáka, kde na stejnou otázku píše, že motýli sednou úplně na všechno i na konopí. Jiná je otázka, kam jsou schopni naklást vajíčka, aby se z nich vylíhly housenky. Nesetkala jsem se s housenkou motýla ani na jedné houbě, co jsem zatím v lese našla. Proto bych řekla, že pro rozmnožovací účely nejspíše motýlům houby nevoní. Ale svým závěrem si jista nejsem. Může to být jinak. Masitá potrava a houby voní spíše masařkám a různým druhům mušek.

Další odpovědi
beer

Neznám motýla, jehož živnou rostlinou je houba. Těmi se živí jiné hmyzí řády, Lepidoptera ne. Jsou totiž bylinožraví.
S masitou potravou je to tedy stejné.
Studium