Kelt

Je nějaký časový limit pro křižovatku řízenou semafory?

Dnes jsem chtěl přejít na zelenou a přestože svítilo čekejte, trvalo to skoro 4 minuty, než naskočila zelená. Obvykle je to kolem minuty? Existuje nějaký limit a kde bych to mohl zjistit, případně se informovat nebo stěžovat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Limity existují. Pro každou křižovatku je jiný.

Další odpovědi
led

Časový limit pre semafory sa nastavuje na základe štatistického sledovania dopravy na danej križovatke s náväznosťou na nasledujúce semafory. Preto sa niekedy môže stať, že interval pre zelenú v jednom smere je dlhší než v druhom smere, s minimálnym intervalom na plynulý prejazd vozidla križovatkou v jednom smere doporučenou rýchlosťou.
Presnú definíciu by vám zodpovedali na správe ciest, prípadne dopravnom inšpektoráte polície.

cukrar

Kelte, na 4 minuty, to se mi nezdá, to by byla moc velká a složitá křižovatka. Nebo jste zmáčkl tlačítko přesně ve chvíli, kdy proběhl cyklus sepnutí.
Časový limit je je různý, dle složitosti křižovatky, hustotě provozu a dalších nastavení. Jen žlutá, po zelené, nesmí svítit méně, než 2 vteřiny. Pak jsou i další nastavení, pokud přestane svítitčervená pro poruchu, musí se automaticky rozsvítit blikavě žluté světlo a přestaneto být řízená křižovatka. Na přesný popis je to složitější

Klaproth

Intervaly se u některých semaforů mění pružně podle dopravní situace.

Arne1

Nechápeš smysl semaforů, i když nejsi řidič tak by neškodilo pročíst si Zákon o provozu…

Pro chodce (a nakonec i pro auta) platí, že když na zelenou vstoupíš do vozovky, tak máš zaručený dostatek času pro bezpečné dokončení přejití. Červená znamená, že již nesmíš VSTOUPIT (vjet) do vozovky. Pokud už tedy ve vozovce jsi, tak se přece nebudeš vracet !
Je to logické, protože jinak by musela být zelená stále rozsvícená abys jakoby mohl dokončit přechod a mezitím by do vozovky vstoupili další, a ti by chtěli taky dokončit přechod a tak dále.

cochee

Arne1: čti znovu otázku, na to se tazatel neptal 🙂