Kelt

Je nějaké všeobecné právo nebo povinnost pro všechny?

Existuje nějaké všeobecné právo pro všechny lidi všech národností na libovolném místě této země? Respektive povinnost?
Děkuji.
Doplňuji a opravuji.Měl jsem na mysli celý svět, tedy všechny země celého světa.

Odpovědi
Drap

Jistě, téměř všude. V naší republice práva ani povinnosti nejsou nijak spojena s národností. Národnost si přitom každý z občanů může vybrat podle své vůle.

JájsemRaibek

Pokud budeme brát v potaz pouze země, které se řídí zákonem, tak např. právo na ochranu podle zákona a povinnost dodržovat zákony.