zdeno

Jak na to, aby šel do sluchátek zvuk z televize LG 42lb582?

koupil jsem si televizi LG 42lb582, má záruku 5 let. Doma jsem zjistil, že po zapojení sluchátek (kvůli tomu jsem to kupoval) přestane jít zvuk z televize já bych potřeboval, aby mi šla sluchatka i zvuk televize-prosím poradí mi někd,o jak by to šlo vyřešit – záruka je na 5 let, nelze zasahovat.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
baghira

televize

Takhle zapojený konektor sluchátek je standard – asi s tím nic nenaděláš. Jedině ho tam strčit jen napůl, nedotláčet, možná v některé poloze bude hrát obojí. Ale uznávám, není to řešení.

Nemá tahle televize výstup na externí reproduktory?

orwell

televize

Tuhle televizi neznám, ale já bych si nejprve pořádně pročetl podrobný manuál (dá se určitě stáhnout z internetu, pokud ho nemáš), jestli není v nabídce „nastavení, zvuk“ atp. možnost volby v tomhle ohledu. U dnešních TVP je v režimu „nastavení“ spousta možností a fines, které běžně nevyužíváme a o kterých leckdy ani nevíme. Lze taky kontaktovat prodejce a pozeptat se, co se s tím dá dělat, jestli vůbec.

dubraro

nějaká jinší sluchátka

Televize bude pravděpodobně mít výstup zvuku. Pokud je analogový, tak do něj zapojit sluchátkový zesilovač a do něj sluchátka. Pokud je pouze digitální, tak ještě mezi TV a zesilovač musí přijít D/A převodník.

Jiří Bohumil

nějaká jinší sluchátka

Já řešil koupením sluchátek 8v1 za cca 350,– Kč, která mají vysílač a bezdrátový přenos. Vysílač s mikrofonem jsem umístil za TV a ve sluchátkách možno regulovat zesílení samostatně. Má to však nevýhodu, když se ostatní v místnosti hádají, všechno je zase slyšet i ve sluchátkách. Takže nesmí být rušivý hluk v místnosti. Nevýhoda-vysílač i sluchátka musí mít baterky (AAA)-možno dobíjecí. Jinak je ale možné použít i jako běžná sluchátka s kabelem, bez baterie, ale opět po zasunutí do konektoru vypnou zvuk TV.

Válek Petr

televize

mosoj

televize

U LG většinou buď sluchátka nebo reproduktory. Některé LG mají v menu možnost nastavit obojí najednou. Asi jediné fungující řešení.
Lze koupit scart s přechodem na zvuk. Zase bývají potíže s regulací zvuku !!

Na rozdíl od většiny odpovídajících LG TV mám a také jsem se o to snažil. Začíná mně slábnout sluch. S anketou jsi tomu moc nepomohl. Nechápu.