JájsemRaibek

Je nějaké pravidlo na přišití čtyřdírkového knoflíku?

Pokud např. u saka nebo košile upadne knoflík, je nějaké pravidlo na jeho přišití zpět?
Pokud má knoflík 4 dírky, je jedno jak budu při zašívání dírky střídat nebo musím dodržet určitý postup?

Nejlepší odpověď
Drap

Je nutno přišít podle zbývajících knoflíků, aby to trochu vypadalo, šije se buď do kříže, nebo se obšívá čtverec, další způsob jsou dvě rovnoběžky, nebo lze spojit čtverec a křížek.

Další odpovědi
Edison

Pravidly bych to nenazval. Spíše metody. Je jich více. Důležitý je najít si metodu takovou, aby nedošlo pak v praxi k protržení látky.

Nějaký ty metody v linku.

(jen hledat!!! UTFG!!!)

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=p%C5%99i%C5%A1it%C3­%AD+knofl%C3%AD­ku&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch

marci1

Návod: https://www.wi­kihow.cz/Jak-p%C5%99i%C5%A­1%C3%ADt-knofl%C3%ADk

Kelt

Když mám čtyřdírkový knoflík přišít na kalhoty, tak to přišiju tak, aby to drželo Nejprve úhlopříčně, pak vedle sebe.

Edison

Doplním Drapa: Nejen lícová, ale i rubová strana hraje roli. Taky je dobré se zamyslet nad vzdáleností od látky. Podle konstrukce knoflíku a tloušťky zapínané látky.