je nějaká vyhláška která nařizuje,že strom od souseda musí mít určitou výšku?po překročení té výšky můžu chtít zkrácení?

vyhláška

Odpovědi
Marunka2

Myslím, že na toto žádná vyhláška není. Navíc je zákon, který vysloveně určije, jaké stromy se mohou kácet a nemůžete si jen tak kácet ani na vlstní zahradě, pokud stromy a keře dosahují určitých rozměrů = pokud dosáhnou určitých rozměrů, musíte ke kácení mít povolení. Myslím, že je to v zákoně O životním prostředí. Takže pochybuju, že nějaká vyhláška by umožňovala kácet stromy na cizím pozemku, když dorostou větších rozměrů.
Ale poptejte se na obecním nebo městském úřadě, tam vám to řeknou přesně – i s ohledem na místní vyhlášky.