KdoSiOdJinud

Je nějaká statistika, jaký ma dopad prohibice na počet dopravních nehod?

Například o kolik celkem je nehod a okolik méně jich je pod vlivem alkoholu apd. ? :) Jedinečná šance pozorovat vliv tvrdého alkoholu na stav lidí za volantem ve větším měřítku (namísto malého vzorku).

Nejlepší odpověď
baghira

Statistika nehod je na http://aplika­ce.policie.cz/sta­tistiky-dopravnich-nehod/Default.aspx rozbor si můžeš udělat sám.

Nicméně „prohibiční“ víkend 343 nehod, 5 mrtvých, víkend předtím 372 nehod, 6 mrtvých, to je v rámci statistického rozptylu. Možná by to chtělo delší sledování.
Doplňuji:
Jo ještě nehody pod vlivem alkoholu: prohibiční víkend 38, víkend předtím 34. Neprojevilo se.

Další odpovědi
manon

Víš, myslím, že skalní zatím jedou ze zásob a taky se dokážou opít z piva či vína. Přesto zajímavá otázka. Jen by to chtělo delší časový úsek asi…

mosoj

Včera v TV mluvil primář psychiatrie a protialkoholního oddělení. Ten nehovořil o tvrdém či měkkém alkoholu , ale o dávce čistého alkoholu. A mimo jiné řekl, že alkoholici do sebe tu potřebnou dávku čistého alkoholu prostě dostanou ať je to nízkoprocentní nebo vysokoprocentní alkohol. Halt toho vypijí více.

bolak

lidi maj absťáky tak bouraj ještě víc, bych to viděl…