dgfdgf

Je nějaká spojitost mezi kvalitou obrazu a tím, že je film ve formátu, kdy je jenom taková ta úzká nudle?

A když si přečtu, že je film 1080p, je vždycky úzká nudle? Kdy je film nejlepší? Rozlišení, formát obrazu, nevyznám se v tom. No asi čím vyšší rozlišení, tím lepší obraz.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Nejlepší obraz je tehdy, když jeho rozlišení odpovídá rozlišení zobrazovacího zařízení. Ve všech ostatních případech dochází ke zhoršení technické kvality.

Další odpovědi
Kepler

Formát obrazu (poměr stran) na kvalitu nemá vliv. Rozhodující je rozlišení. Tak třeba filmy o velikosti okolo 1 GB, které si můžeš stáhnout z netu, mívají rozlišení hluboko pod HD ready, o full HD ani nemluvě. Toto rozlišení má většina levnějších televizorů. Ovšem stahovat filmy s rozlišením 4K nemá smysl, protože jej na takové TV nevyužiješ, kvalita je limitována právě rozlišením obrazovky.

Mc Merkurion

Kepler: … z netu si můžeš stáhnout v klidu filmy v dobrým rozlišení (klidně i 4K) o velikosti od 10G výše, osobně ani jiný nestahuju, ale musíš mít samozřejmě full HD monitor-tv … tv používám právě jako monitor, pak lze přehrávat jakékoliv formáty …