Je nějaká souvislost mezi slovy „pako“ a „pakoň“ a jak tato slova vznikla?

Nejlepší odpověď
annas

Pako je nespisovný výraz

1, Kdo se hloupě chová, hlupák
2. polic. duševně nemocký pchatel nebo vězeň, ale i ten, kdo tak chce působit.

Původně duševně nemocný člověk, obv. se vykládá z německého Pack, sebranka – pakáž – nebo od starého pokost – neduh, choroba -J. Rejzek.

--
Pakoň má stejný význam – blbec, hlupák – jde o nadávku.Jde o původ t o původ ze slova pakůň – bez pakoně – pakůň, antilopa gnu, žije v Africe, hlavou podobný býku, hřívou a ocasem koni. Někdy se tato nadávka zaměňuje za kopyto.

Tedy nadávku odvozenou od zvířete stejně jako dobytku, bestie. Pa – předpona nepravý + kůň. . původ nejsistý zřejmě z kelštiny, kde byl kůň posvátný.

Podle SNČ
http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/pa­ko--70587