Metalman

Je nějaká reálná možnost, že se Morava odpojí od Čech?

Odpovědi
DomcaCZ

Možnost je ale vysoce malá bylo by to příliš nákladné a myslim si že Morava zůstane součástí ČR na hodně dlouho

dagry

A potom Morava od Slezska nebo obráceně??

jmhad

Ani Moravský národní kongres či strana Moravané o něčem takovém neuvažují.Spíše je zde přiklonění se k návrhu naší monarchistické strany Koruna Česká,která navrhuje zemské zřízení,třeba jako u sousedů v Německu či v Rakousku a to Čechy,Morava a Praha.Bylo by to spravedlivé,neboť okrajové části této republiky doplácí na centrum a i když se to mnohým nelíbí,tak o století dříve než knížecí v Praze tu byla na části Moravy a Slovenska Velká Morava.Samotné Slezsko,které mělo v určitém období svoji vládu a parlament /Opava/ je se začleněním do Země Moravské /zatím/ spokojeno.

venkovan

Zůstane to jen na tom vzájemném špičkování. V globální Evropě další dělení je již formalita která k ničemu nepovede.