tomino123

Je nějaká opička, která vyroste jen do 40 cm a je vhodná pro chov v bytě?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Žádná.

Další odpovědi
badisko

v teráriích lze chovat pouze nejmenší zástupce podřádu poloopice (Prosimidae) outloň malý (Nycticebus pygmaeus), lori, komba ušatá (Galago senegalensis), dále pak z podřádu opice (Simidae) to jsou kosmani např. rody kosman a tamarín – tyto druhy bývají nazývány „drápkatými opičkami a jde především o tamarína pinčího (Sagoinusoedipus) a kosmana běločelého (Callithrix jacchus) …vice ve zdroji…
Doplňuji:
Tohle taky stoji za precteni…http://ww­w.monkeyrescu­e.org/modules­.php?name=New­s&file=article&sid=18 Stejně jako my lidé, i opice potřebuje někoho, s kým si může hrát a kdo jí bude dělat společnost. Nejlepší je pro ni samozřejmě její přirozený druh. Pokud máte takové zaměstnání, kdy nejste většinu dne doma, buďte si jisti, že osamocená opice se bude nudit a začne si sama ubližovat. Pokud je to možné, pořiďte si je vždy alespoň v páru. jak tak koukam tak je to podobne jako u velkych papousku Ara a Zako a atd ,…takze i primati se kdyz jsou sami sebeposkozuji ..to je mazec …ja osobne bych opici teda nechtel ..asi by mi ji bylo lito to neni jak hafan…

Zdroj: http://www.ul­tratherm.cz/pri­mati

terry

To, že některá opička nevyroste víc než 40 cm neznamená, že je vhodná pro chov v bytě.

marci1

A dovedete si představit opičku, která by byla šťastná v bytě?

anonym

Všechny opice nemají svěrač, takže doufám, že člověk , který má o držení opic zájem, je s touto skutečností obeznámen. Pokud tedy chcete ze svého bytu zřídit „opičárnu“, se vším co s tím souvisí ( typický zápach, hluk, nepořádek…) opici malého vzrůstu jistě naleznete.
K pořízení, držení a chovu opic v soukromých podmínkách je třeba vyřídit nemálo formalit.