Kepler

Je nějaká obrana proti arabskému terorismu?

Brání nám v obraně jen naše vlastní demokracie a zákonodárství? A co takhle: zabíjíte naše nevinné lidi, tak fajn. My budeme zabíjet ty vaše. Mimořádné události vyžadují mimořádná řešení. Třeba by si napříště rozmysleli, kdyby za našeho jednoho zahynulo 10 jejich. Nebo je to těm magorům úplně jedno? Co by se asi tak stalo, kdyby se poslala raketa do Mekky?

Nejlepší odpověď
Edison

Nepleteš si araby s muslimy? Ale k věci: Ono by stačilo chovat se přirozeně. Každá smečka, každý živočišný druh si především brání svoje. Kromě jednoho: ČLOVĚKA. Ono to totiž vůbec není o islámu a křesťanstí, o jedněch a druhých. Ono je to především o nás samotných. Oni jsou ti, kdo se chová přirozeně a my jsme ti, kdo se chová nepřirozeně. Tím je dáno všechno. Především bychom is měli přestat lhát do vlastní kapcy. Oni jsou ti, kdo je ochoten umírat. Nikoli my. Protože lpíme na hodnotách. Hodnoty jsou nám dražší, než vlastní existence. Jen si nikdo poněkud neuvědomuje, že hodnoty bez existence jsou nepřenositelné.

Další odpovědi
Dochy

S jednou raketou do Mekky by ses řadil na roveň teroristům či náckům… Oni měli takové programy jako za jednoho našeho mrtvého vojáka zabijeme deset vašich lidí. Jo s tím terorismem by to něco udělat chtělo, jen zjistit co abysme ještě zůstali lidmi.

aliendrone

Jistě že ano, podmínkou ovšem je CHTÍT se bránit. Máme policii, máme tajné služby, máme mučírny i výslechové odborníky, máme protiteroristická komanda [což jsou stejní psychopté, jako teroristé, jen vraždí na „správné straně“], máme dostatek všeho k úspěšnému boji s terorismem – počínaje know-how, přes vybavení a vysoce kvalifikovanými lidskými zdroji konče. Kdyby se tohle všechno pustilo ze řetězu, do roka či do 2 by bylo po „světovém terorismu“ a nemusels bys ani házet bombu na Mekku. (myslím tím pochopitelně všechny státy, které „bojují proti terorismu“) A to nemluvím o možnostech nasadit politicko-ekonomické páky či dokonce přímo vojenské akce. Jenže to se neudělá, protože máme samé „ohledy na lidská práva“ apod. plky. Pendrek ohledy a na jakákoliv práva kálí Bílý Tesák, stačí se podívat na případ Saddáma, jak to dopadá, když se OPRAVDU CHCE. Spravedlnost, pravda, práva sem, ohledy na kdesi cosi tam, stačilo že „jedna paní povídala“ a sbohem Saddáme.

Jenže „boj proti terorismu“ je nesrovnatelně přínosnější, než jeho likvidace, to je vysvětlení celé záhady. Jen se podívej, čeho všeho se dosáhlo díky „boji s terorismem“ – bez něj by něco takového nepřicházelo v úvahu.

Nebo si snad dokážeš představit jinou situaci, kdy by bylo pouze myslitelné (natož reálně možné!) legalizovat mučení (o dalších bezprecedentních možnostech postupovat proti vlastním občanům jakýmkoliv způsobem nemluvě)? Na něco takového se nezmohli ani soudruzi! Ti si sice nebrali servítky, ale na LEGALIZACI a UZÁKONĚNÍ takových postupů se nezmohli, to by bylo už moc kách na „nejpokrokovější režim“. ;) :D :D

Kdepak Keplere, musím znovu opakovat, že strašák terorismu a „boj“ proti němu je nesrovnatelně výhodnější, než jeho likvidace, to je celé vysvětlení. Nikdo normální nezařízne slepici snášející zlatá vejce, naopak o ni pečuje a stará se, aby se měla k světu. :)

led

Je rovnaká ako voči ktorémukoľvek inému terorizmu bez ohľadu na pohlavie, národnosť, vierovyznanie a farbu kože…
Boj voči terorizmu nemá spočívať v jeho prenášaní na civilné obyvateľstvo masovými bombardovaniami a podobne. To, čo sa deje v súčasnej dobe pod hlavičkou „boja proti terorizmu“ je legalizovaný štátny terorizmus štátov vysielajúcich svoje ozbrojené sily s mocenským právom bombardovať mestá a dediny vytipovanej „teroristickej oblasti“ bez ohľadu na obete na civilnom obyvateľstve. Tak toto teda nie! Toto nie je obrana proti „arabskému“ terorizmu ale násilné presadzovanie si svoje zištné ciele, bez ohľadu či ide o Áziu, alebo Európu, ide o celý svet.
Blahoslavení, otvorte oči, nadvihnite pokrievku hrnca vášni, čo varíte! K čomu skutočne slúži terorizmus a boj proti terorizmu, to mediálne zvyšovaniu strachu a vášní? Ten cieľ cez centrálne ovládanie zdrojov centrálne ovládnuť myseľ ľudstva „Orwell 1984“…
Kde je ten kríž, na ktorý ma chcete… tá hranica pripravená pre svoju obeť vzbĺknuť plameňom?

anonym

je to dost přihlouplé uvažování, především proto že jsi se do něj nepokusil zakomponovat představu jak by to bylo kdyby se situace odehrávala obráceně. Představ si u nás několik bojůvek které razí svůj výklad zákona a vydávají se na vlastní pěst terorizovat svět. Ty by ses od jejich aktivit ostře distancoval, oni by tě za to pronásledovali ve vlastní zemi vyháněli z tvé rodné země když se ti jejich činnost nelíbí. A pak by někdo z venčí na tvůj dům hodil raketu s tím, že si to zasloužíš 🙂

Pepa25

Obrana proti terorismu (jakémukoliv) = zabránit teroristovi ve spáchání teroristického činu.
Možnosti, jak to udělat (vezmu to zpětně, tedy od okažimku spáchání útoku):

  • bezpečnostními opatřeními nedovolit, aby mohlo dojít k výbuchu, střelbě, vjetí vozidla atd. mezi mnoho osob, např. bezpečnostními kontrolami (letiště atd.), bezpečnostními zábranami atd.
  • monitorovat podezřelé osoby – operativně (kamery, bezpečnostní složky) nebo dlouhodobě (tajné služby – inflitrování podezřelých organizací atd.)
  • odsuzovat teroristické organizace (teror není možné řešení nespravedlností!), nedovolit radikalizaci (např. národnostní teror vznikl neakceptování požadavků různých hnutí), tedy řešit podobné problémy politickou cestou

P.S. Odveta není řešení, zvlášť pokud si uvědomíme motivaci teroristů.

aliendrone

Kepler>>> Nemůžeš se na lidi zlobit, za jejich názory. Samozřejmě že nejde házet všechny muslimy do jednoho pytle a jistě se najdou mezi nimi i takoví, kteří by „prošli“. A neuvědomují si, že tento přístup už byl REÁLNĚ zamítnut a dodnes proti němu nevystupuje.

Například takový SS – Totenkopfverband (stráže v koncentračních táborech). Byly jich desetitisíce a je statisticky vyloučeno, že by všichni byli bezcitní, sadističtí dobytkové, jistě i mezi nimi by se našlo pár relativně slušných jedinců. Což ovšem nebránilo tomu, aby se nejen oni, ale celé SS (včetně vojáků Waffen SS, kteří s koncentráky neměli nic společného) prohlásili za zločineckou organizaci. Nikdo, dokonce ani led nezvedne hlas na jejich obhajobu, za házení do jednoho pytle -nepřijde ti to komické? ;) :D :D

Islám v praxi JE bojovné a násilné náboženství, které terorismus a všelijaké zvěrstva REÁLNĚ VEŘEJNĚ PODPORUJE A OBHAJUJE. Tedy – tam kde si to může dovolit. V místech, kde PROZATÍM ne (jako třebas u nás) to nedělá veřejně, o to víc ovšem skrytě. Ostatně > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=m3_eXJUe398 (původní reportáž je v odkazu pod videem)

Takových svědectví bylo podáno TOLIK, že bych je počítat nechtěl. Jenže když CHCEŠ mít zastrčenou hlavu hluboko ve vlastní riti, je DOST těžké tě argumentačně přinutit, abys ji vytáhl. Vlastně je to nemožné! Plky jako „několik bojůvek“ (zatímco naprostá většina muslimů je „dobrá“) svědčí o naprostém NEPOCHOPENÍ situace a je s podivem, že ti, kteří tyhle nesmysly v souvislosti s islámem hlásají nečiní totéž právě s výše zmíněnými členy SS. :D :D :D

Tvoje obavy JSOU opodstatněné, ale ber to takhle > budeš bušit několikrát denně hlavou o zem, ale co už. Kdysi jsi přeci také nosil 1. května mávátka, ne? A doba, kdy nás (nebo přinejmenším mě) tyhle opičárny hnětly a byli jsme ochotni si kvůli nim pálit prsty je už za námi. Ber to tak – pořád se jako chlap-muslim budeš mít dobře a co se týká žen – proč si pro ně pálit prsty, když islám/muslimy (tu „dobrou většinu“ – PCHE!!!) SAMY OBHAJUJÍ? Dostanou co chtějí, dostanou prostěradla na hlavu, dostane se jim obřízek a kamenování či upalování. V tomhle nevidím problém, který by se mě týkal. Já jsem proti nim proto, že jsou to DARMOŽROUTI, netáhla k pohledání a neschopné bezcenné lemry, pro které je práce sprosté slovo. Ostatně – oni SAMI to vědí moc dobře. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CIYJXcCT_Uk

Takže se nevzrušuj ohledně blbosti „spravedlivých obhájců práv menšin“, obhájců „korektního soužití“ či „nediskriminačního přístupu“ a podobných tupých hovad bez mozku papouškujících co jim kdo nakuká, aniž by se byť jen trochu namáhali zapojit vlastbní mozek. Však oni to pochopí bleskově, až jim v 5 ráno náboženská policie vykopne dveře a postaví je ke zdi. :)

Aby to neznělo moc depresivně, tak něco pro pobavení: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Zkj8kqO1U_s , ale hlavně to neposílej dál, pokud ti není lhostejné, že tě kvůli tomu označí za xenofoba či dokonce rasistu a obecně za zlovolného bubáka. Vidíš jak jsi hloupý, když si myslíš, že se Země otáčí? Koukej odvolat své vlastní zákony o planetách a HEZKY FOFREM!! ;) :D :D

Kepler

Ne, Araby si s muslimy nepletu. Ale muslimská víra vznikla mezi Araby a terorismus taky. Tak proč ty plané filosofické řeči. Ptal jsem, jestli existuje nějaká obrana proti terorismu a nastínil metodu. Neodpověděl jsi na to.

Edison

A jen tak mimochodem… nejvíc mrtvejch ve jmonu víry maj za sebou KŘESŤANI. Stačí si přečíst jejich vlastní dokumenty. Např. BIBLI.

Kepler

To máš pravdu, ale zabíjeli zcela otevřeně a hlásili se k tomu. Ale proč teroristi zabíjejí nevinné a anonymně? To je opravdu podlé, takoví jsou „hrdinové“ džihádu…

led

Veľa vrážd pre cirkev je dodnes zahalená tajomstvom. Tak aká otvorenosť?

Kepler

Aby bylo jasno, normální muslimové mi nevadí. Mně vadí teroristi.

Edison

A normálí arabové Ti vaděj? Víš… tvrdit že arab = tenorista… to fak asi moc dobré není. Osobně myslím, že je víc teroristů nearabů. Ona jich totiž spousta pochází z Afriky.

Kepler

Kde jsem tvrdil, že arab = terorista? Ale ano, měl jsem napsat muslimský terorismus, ne arabský.

led

Ai tento výraz nie je správny
Terostisti pod maskovacím plášťom "ochrana viery islámu, kresťanstva, judaizmu, bielej, alebo červenej hviezdy, či vychádzajúceho slnka sú vždy teroristi, ľudia mimo zákon, bez ohľadu na pohlavie, národnosť a farbu kože…