Spartaboy

Je nějaká možnost, jak používat na televizi funkci zpětného zhlédnutí bez nutnosti platit si internet?

Je jedno jestli by to bylo s placenou nabídkou například satelitní nebo kabelové televize nebo jen pozemní signál. Je nezbytně nutné připojení k internetu pro funkci zpětného shlédnutí?
Nebudeme platit televizi a ještě internet je to dost peněz. Nebo snad bude možné mít jen základní kanály a k tomu internet a pak používat zpětné shlédnutí? To by ale asi za moc nestálo protože by vše kromě České televize bylo v SD. Máme televizi 1920×1080 pokud se nepletu je to HD není to HD ready. 32 palců. Děkuji.

Odpovědi
Edison

Ano, nahrávat smyčkou na připojený disk, pokud to TV podporuje.

Docela mě překvapuje, jak všichni chtěj všechno zadarmo… Bože!!! NIC není zadarmo!!!! Nebudete platit, nebudete mít rozšířené služby!!! Co je na tom k nepochopení?

Brblal

Třeba já mám internet doma na mikrovlnách (rychlost 50/50 Mb a odezva 4 ms), platím 3600 Kč/rok, žádná omezení nemám, dále mám v tom: sledovaniTV.cz a tam mám několik desítek TV (i HBO a různé sportovní TV), včetně slovenských, mohu si cokoli nahrát a pak sledovat ze záznamu (i v ultra HD).

Také mám internetové rádio, tam je přes 36000 rádií včetně internetových jako třeba Radio Humor, Povídka a další.

Dochy

Možnosti tu jsou…
Jsou TV co umí nahrávat.
Pro linuxové prostředí existuje několik SW pro obsluhu TV karet. Asi nejznámější je mythTV, který dovoluje nahrávat dle plánu a nastavit i mazání starých záznamů…

anonym

Ano existuje, archivy ČT implementované přes HbbTV platit nemusíte, ovšem vaše TV by musela mít podporu HbbTV.

Případně si na mobilu (android) můžete otevřít aplikaci iVysílání, spustit libovolný odvysílaný pořad a odeslat jej klepnutím na ikonu https://bit.ly/2CqNqUc do chytré TV. – V rámci iVysílání máte zdarma dostupný archiv odvysílaných pořadů na všech programech ČT.

U komerčních televizí to tak ale bohuežl není, ty za o chtějí samozřejmě připlatit a ještě vám do toho nahrnou víc reklamy než kolik by si mohli dovolit v regulovaném TV vysílání.

anonym

Připojení k internetu potřebujete každopádně, ať už jdete cestou SMART TV aplikace nebo HBBTV … jediná možnost která by nevyžadovala internet je situace kdy si dopředu nastavíte které pořady se mají nahrát abyste si je mohl dodatečně pustit z disku ale tam jste potom omezeni tím, že máte jen jeden TV tuner a nelze tak nahrávat pořady z více nebo dokonce ze všech programů najednou, měl byste tak ten výběr dost omezený.