bolak

Je nějaká možnost jak poslat poštou mraženou věc?

Používá pošta taky nějaké poštovní mrazící vozy, s trumpetkou s rampouchem nebo tak? Chtěl bych někomu poslat zmrzlou věc, a která nesmí do té doby něž dorazí roztát.
Doplňuji:
A jaké mám teda možnosti, jsou vůbec nějaké? A pokud nejsou, tak je nějaký způsob, jak poslat mraženou věc klasickou poštou, aby do 24 hodin neroztála? Třeba zabalit to do nějakého materiálu který udrží teplotu stejně jako termoska?

Odpovědi
AmazedWolf

Poštou bych nikdy nic neposlal, hlavně nic zmraženého nebo křehkého.

anonym

Mražené věci se poštou neposílají!
Pokud je dáš do termo boxu,tak bys je mohl poslal jako normální zásilku,ale o tom pošta by už nevěděla.
Je to riziko!

arygnoc

kuriérom.

ppokiaľ existuje PRIAME autobusové spojenie, možno poslať (v termoske, termoboxe) ako zavazadlo, adresát by na autobus ale musel čakať „batožinu“ vyzdvihnúť, inak skončí v stratách a nálezoch bohvie kde.

či čd ešte ponúkajú posielanie spešnín, neviem.

na poštu by som sa nespoliehal.

;-Q

Drap

Takovou službu pošta nezajišťuje.

bolak

A jaké mám teda možnosti, jsou vůbec nějaké?

Dochy

Tipnul bych: Zabalit do krabice se suchym ledem a prepravit nejakou spolecnosti, ktere tento tip zasilky nedela potize… Dalsi moznosti je individualni smluvni preprava… Ale to uz bude zas o jinych penezich. Ev. Pozadat znameho at to rychle preveze osobakem…