Kalim_YT

Je nějaká kladná část (využití) kosmického záření?

Dá se nějak využívát Kosmické záření?

Odpovědi
Edison

Tak vzhledem k tomu, že „kosmické záření“ je souhrnný název pro velké spektrum energetického záření, tak bezesporu ano. Navíc, jelikož je to energie, tak kdo by nechtěl, žáno. Jde jen o to ho správně zachytávat, případně filtrovat.

Kepler

Do kosmického záření můžeme s čistým svědomím zahrnout i viditelné světlo, kterého je v okolí hvězd dost a dost. Takže: fotovoltaické panely družic a sond.
V astrofyzice je však tento pojem vyhrazen pro proud energetických částic pocházejících z kosmu, pohybujících se vysokou rychlostí a dopadajících do zemské atmosféry. Jedná se především o protony (85 až 90 procent) a jádra hélia (9 až 14 procent). Zbytek tvoří elektrony, jádra jiných atomů a další elementární částice.(wiki).
Vzhledem k tomu, že jeho intenzita je relativně nízká, využití prakticky nepřichází v úvahu.

Dochy

Ano. Různé.
Tak třeba studování kosmu.
Pak jej také použili pokud se nemýlím ke studiu fukušimského reaktoru, ke studiu pyramid,…