dust8

Je nějaká barva koženky na kancelářské křeslo, která se po sedření krycí vrstvy shoduje barevně s tou krycí vrstvou?

Jako myslím tím, že když třeba na čokoládově hnědém koženkovém křesle ošupete častým sezením některá místa, tak ta místa už nejsou čokoládově hnědá, ale světle vybledle hnědá až béžová. Tak jestli třeba černá je po sedření v těch místech černá nebo to bude taky už jen světle vybledlý odstín černé? Je to tak u všech barev.

Přemýšlím o barvě na kůži či snad spreji, ale to je jen dočasné řešení. Možná nezbyde, než to nechat znova dát to koženky a nebo do textilu.

Nejlepší odpověď
Drap

Koženka je levná imitace kůže. Tak se i podle toho chová a úměrně ceně i vydrží. Zřejmě nikdy se nepodaří obstarat koženku, která by po částečném sedření měla i stejnou barvu. Sprej na kůži je o ničem, vyhozené peníze.

Další odpovědi
Kepler

Umělá kůže myslím žádnou krycí vrstvu nemá. Je to plast probarvený ve hmotě. Barva se může změnit chemickými vlivy – pot, moč apod. V křesle nedoporučuji prdět, zvláště po draku. Případně se může prodřít až na podkladovou vrstvu. Asi bych přece jenom zvolil nějakou tu sprejovou barvu, ale nevím, jestli barva na pravou kůži je vhodná.

elkon

Koženka je pouze náhražka, křeslo by mělo mít potah kožený.

aliendrone

Ani se tím nezdržuj, jestli to je s koženkovým potahem, tak i konstrukce podle toho bude vypadat. I kdybys nechal udělat nový potah, STEJNĚ se ti brzy podělá konstrukce křesla, takže vyhozené peníze. ;) :D