Questman

Je nějak zákonně postižitelné opakované noční rušení klidu autoalarmem?

Majitele jsme už se sousedy kontaktovali ale odmítá si autoalarm přenastavit a nechává ho řvát celou noc hodiny v kuse.
Neřeknu, když by začal alarm řvát a třeba do deseti minut ho vypnul ale když na kapotu spadne list a půlka ulice pak celou noc neusne, tak je to dost otravné.

Dá se k takovému případu zavolat PČR s nějakým valnějším výsledkem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vím, že je daná nějaká maximální doba po kterou smí alarm houkat po aktivaci ( není nijak dlouhá).
Pokud je to delší nebo se to často opakuje, můžeš si stěžovat na městském ( obecním) úřadě – jedná se o rušení nočního klidu. To bude asi tak vše.

Další odpovědi
anonym

Zvedněte mu předek auta nad 20°, alarm přestane houkat.

klumprt

Přestupek proti občanskému soužití by to mohl být. Myslím, že PČR by se dala zavolat a mohla by to nějak zpracovat.