Avatar uživatele
zzzlatokopka

Je nějak v zákoně nebo jiné právní normě definováno „nové zdoží“?

Myslím třeba na e-obchodech.

Koupila jsem nový telefon a v paměti už jsou něčí fotky:-((( Volala jsem do obchodu a oni mi řekli, že to se stává, když jim ho někdo do 14 dní vrátí, ale že i tak se jedná o nový telefon.

Kolikrát je možné zboží prodat a vrátit, aby se pořád jednalo o nové zboží?
Myslí na to zákon? Považuje se za nové zboží i to, co ho měl zákazník třeba 10 dní doma a pak ho vrátil?

Já od kupní smlouvy odstoupím do 14dní, protože podle mě není nový:-((( To už bude 2× použitý, 2× vrácený a pořád „nový“:-(((
Stalo se vám už také, že jste koupili něco nového a nové to nebylo?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, johana 56, JájsemRaibek, marci1, Agneta, gecco před 3271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

Odpoveď byla označena jako užitečná

je to svinstvo.
ale priznajte – pýtali ste sa, či už telefón niekto mal kúpený? (veď koho by to napadlo u „nového“ prístroja)
nejedná sa o NOVÝ tovar, ale napr. v británii sa takýto tovar predáva lacnejšie ako „predvádzací model“.

reklamovať, vrátiť (za prítomnosti médií, ak bude mať nova/blesk/aha/… záujem), zverejniť predajcu na internete, oznámiť šoi.
na bločku by malo byť meno alebo číslo predavača, sťažovať sa riaditeľovi/na­driadenému/ma­jiteľovi predajcu na kroky (klamstvo) predavača.

bohužiaľ, v českých (a slovenských) zemiach je podvádzanie zákazníka bežný jav.

;-Q

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Zdoží není definováno ani ve slovníku, natož v zákoně :D
Jasně, zboží. :) Někteří slušní prodejci vracene zboží prodávají se slevou jako II. jakost.
Taky by se mi to nelíbilo no, nový není.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Stalo se mi to nedávno – shodou okolností taky s telefonem…
Ale já rušil kupní smlouvu kvůli vadě – to, že někdo měl ten telefon v ruce už přede mnou by mi ani tak nevadilo, to že byl vadný mi vadilo zásadně.
😉
Na druhou stranu – kupoval jsem ´hloupý´ telefon, u nějž neexistuje provazba na nějaký účet přes IMEI – u SmartPhone by mi asi vadilo i to, že jej už někdo jiný ´zapnul´.
Doplňuji:
Jo – sááákryš – pokud vím, není v zákoně termín „nové zboží“ definován.
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Pojem „nové zboží“ není nikde definovaný. Co ale má e-shop udělat s vráceným zbožím? Když ho bude prodávat se slevou, musí zboží zdražit, aby pokryl ztrátu a ztratí konkurenceschop­nost. To si může dovolit jen takový obchod, ve kterém pracují s velkými maržemi a kde mohou hradit ztrátu ze zisku. To neplatí v elektronice. Obchod má zákonné právo požadovat náhradu za znehodnocení zboží po zákazníkovi. To se ale v praxi neuplatňuje, vrací se plná cena a zboží se prodává opakovaně. Je to jistá daň za vrácení plné ceny a celkově nízkou cenu. Nevidím v tom nic špatného. Kdo si chce otevřít originální balení, může nakupovat v kamenném obchodě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Kapko:-DDD

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

B – D je od sebe daleko, no vážně nevím, jak se mi to povedlo:-DDD

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

To sou zase slova, však víš, že jsem blondýna:-D
Co je SmartPhone? Dotykáč?

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

SmartPhone – ´chytrý telefon´ – se systémem Android, WinPhone, iOS – telefon, který ti umožní (ba, přímo tě nutí) instalovat aplikace…

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

No, tak to jsem koupila, s android:-) Chytré to moc není:-((

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

No jo – já preferuju telefony blbé…
😉
Zato je vodotěsněj a nerozšlápnutelnej (i autem jsem ho přejel – bez problému)…
😉

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

ja to mám naopak – už dva telefóny som zabudol na streche auta.

preboha, ako ste ho dostal pod kolesá auta? (aspoň viem, ako a prečo sa vyrábajú ultratenké múdre telefóny :DDD)

;-Q

před 3271 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek