Kelt

Je nějak určeno, stanoveno, nebo doporučeno kdy vstávat a kdy jít spát a podobně?

Co je pro člověka nejpřirozenější? Kdy by měl vstávat a kdy chodit spát, aby to bylo co nejzdravější? Nějaký člověk, který nemusí být někde v určitou dobu, nebudí ho telefon a nemusí nic vyřizovat. Tak taková dovolená někde na samotě, kde nehoukají auta, vlaky, nelétají letadla. Třeba i pro více lidí, vždy by měl někdo službu. Jednoduchá střídmá strava, žádné žranice, ožíračky a orgie. Jak byste si to zorganizovali? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
Jan Kunčar

Je to velice individuální, někomu vyhovuje pozdější ulehnutí i vstávání, jiní chodí spát brzy, ale i brzy vstávají. Rovněž potřebná délka spánku se u různých lidí liší, ale mění se u každého člověka s tím, jak mu přibývají léta.

Další odpovědi
Edison

Jděte už do háje s těmi posunováními a neposunováními času. To je jen číslo. Je třeba si uvědomit, že biologický den člověka NETRVÁ 24 hodin!! V průměru je o 20 minut delší! Tak si spočítej, za jak dlouho by měl být lidský den celý převrácen. A není a nikdo s tím potíže nemá. A teď mudruj! Každý den jsme posouváni a cokoli jiného je „násilná“ korekce, proti které nikdo neprotestuje. Jděte se bodnout! Já nechci v létě vstávat ve tři podle SEČ protože už je světlo… to se fak nevyspím!! To je mnohem škodlivější, než dvakrát do roka ten čas posunout, ani mít v zimě noc ve tři podle LSEČ! Posun času mi ten smysl dává, dává mi dost zdravého spánku v létě a dost prostoru pro svý soukromý aktivity po práci v zimě.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/den-cloveka-je-delsi-nez-den-zeme.A020226_105­553_vedatech_zem

Ametyst

Pro člověka je přirozené, ze se mu 2× do roka hloupým politickým rozhodnutím neposunuje čas. Tím bych začala.

ivzez

Nejpřirozenější je nezavádět letní čas,
zůstat u středoevropského (to je ten „podle sluníčka“).

Chodit spát až v okamžiku, kdy je člověk ospalý,
spát tak dlouho, něž si odpočine a obnoví síly
a vstávat až se sám od sebe probudí (bez budíku).

Kepler

To se zorganizovat nedá. Cyklus aktivity a spánku je prehistoricky dán střídáním dne a noci. I ten důchodce, který vlastně nemá skoro žádné povinnosti, si musí nakoupit a leccos zařídit ve dne. Takhle je to vlastně jedině možné. Nějaký super noční tvor a požitkář na to stejně vždycky narazí. Je totiž závislý na těch, co žijí a pracují ve dne.

zjentek

Určeno biologickými hodinami, stanoveno povinnostmi, doporučeno lékařem.

mosoj

Ano. Na vojně byl budíček v 6:00 a večerka ve 22:00 , přes to vlak nejel.
Takové dny prožívám několikrát do roka. V mládí jsem v takovém prostředí bydlel.
Ráno max. kokrhal kohout a po vesnické cestě kodrcal žebřiňák. V létě u rybníka kvákaly žáby.

Klaproth

Tohle naštěstí nemusím řešit, jsem už skoro 30 let pánem svého času. V 90% případů vstávám i ulehám podle své potřeby.