Kelt

Je nějak jednoznačně řečeno, uvedeno, jak je to s dobou práce a volna?

Za měsíc je předepsaný počet hodin. Někdo dělá 8 hodin denně, kromě víkendu, takže má skoro 16 hodin na odpočinek, tedy více než 8 hodin mezi jednotlivými směnami. Ale kolik volna by měl mít ten, kdo pracuje na 12 hodinové směny? Kolik by měl mít volna? Třeba já mám za měsíc duben 16 směn po 12 hodinách, ale polovinu těchto směn mám v době od 1. do 12. 4. a druhých 8 směn ve zbytku měsíce, tedy v 18 dnech. Je to nějak určeno v Zákoníku práce, kolik směn může pracovník dělat za sebou? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Kdyby se ti Zákoník práce z nějakých záhadných důvodů nedařilo najít:

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ano, je … (citace: „Je to nějak určeno v Zákoníku práce, kolik směn může pracovník dělat za sebou?“) …