hapiky

Je neetické, když poslanci v parlamentu občas nějakého poslance tzv.grilují?

Nejlepší odpověď
Drap

V parlamentu, obzvláště v našem by bylo přinejmenším zavádějící, mluvit o nějaké etiketě.

Další odpovědi
Kepler

To už patří k parlamentní praxi. Přece nikdo nebude opozičního poslance chválit. Jestli je to etické, nebo ne, rozhoduje jakým způsobem se to dělá. Může to být věcná kritika, nebo to taky může ulítnout do trapných a nevybíravých výpadů. Pokud nelítají prostorem židle a nedojde na pěsti (jako třeba ve Španělsku), tak je to ještě celkem normálka.

dudu

To je divadlo pro lidi, např. v soukromí si pánové Kalousek, Babiš a Bartoš tykají a oslovují jménem. I zde platí rčení, že pes psa nežere.