e1232851@trb

Je něco špatného na tom, že chci vždy jen to nejlepší?

Nejlepší odpověď
led

Otázka je příliš obecná a nejasná.
Není špatné, když člověk chce to nejlepší, ale hodnocení záleží na způsobu získání toho nejlepšího a samotné podstaty toho nejlepšího.

Další odpovědi
nyjono

Teoreticky ne, spíš jde o to, jakou cestou se žádaného výsledku dosáhne.
Cesta „přes mrtvoly“ není optimální.

still

Není. Je to úplně v pořádku. Důležité však je za jakou cenu.

annas

Být vždy nejlepší? Vlastní sebehodnocení by mělo vycházet z něčeho jiného, než z porovávání se s ostatními.

To není správný postup, vjadřuje to určitou závislst na očekávání přijetí, pochvaly aj. Vypadá to tak, jako byste jinak nebyl ostatními přijímaný, tedy i chválený.

Zřejmě máte i příliš velké sebevědomí. Měl byste se zamyslet nad tím, že místo získávání ostatních, je možná ztrácíte.

Měl byste myslet na sebe, dělat to, co vás baví nejvíc. a v tom dosáhnout úsoěchů. Proč něco dokazovat jiným?

To, že chcete být nejlepší, vás psychicky zatěžuje, možná si to ani neuvědomujete.

Vezměte si to z opačného pohledu. Chtěl byste mít za kamaráda člověka, který by dokazoval, že je lepší než vy?

Dokonalost je často na překážku. Možná byste si měl promluvit s psychologem…

Domnívám se, že stačí být dobrý.,smířit se s tím, že ne vždy nejlepší. Jsou i jiné hodnoty.

Ten umí to, ten zas tohle, když se dáme dohromady, dokážeme víc…

marci1

Záleží na tom, co považuješ za „nejlepší“. Pokud máš na mysli třeba to nejkvalitnější, o.k. Pokud je to vždy jen to nejdražší, předražené (mám na mysli peníze), značkové věci a kdo má to levnější, je socka, tak ne. Doufám ale, že takový nejsi. 🙂

cochee

Na tom asi špatného nic není. Špatného ale může být dosti na tom, že si myslíš, že to, co chceš, je to nejlepší.

mosoj

To říká kdo?

Šidlo

a chcete to naj len pre seba, alebo doprajete aj iným?

ako to chcete získať?

koľko toho chcete?

odpovedzte a poviem vám presne

mzm

Jo, když jsem byl mladý byl jsem hrozně domýšlivý. Dnes už nemám chybu… :)