Džanička

Je něco na řezání železa, ale ne na elektriku, nemyslím ruční pilku na železo..

Potřebuji na chatě rozříznout traverzu na tři kusy, ale není tam elektrika, je nějaké nářadí, třeba na baterie, čím bych to mohla rozříznout??

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano existuje aku flexa, nebo-li bruska na baterku,,,něco jako aku vrtačka.

Další odpovědi
tom004

Autogen, nebo v posledních letech se používají hořáky,které pro řezání FE,používají jako medium PB – propanbutan.

dědapetr

Jeden příklad AKU FLEXA http://www.nej­lepsiceny.cz/brus­ky/makita-bga452rfe.html
Lze zapůjčit v půjčovnách nářadí.

mosoj

Toto se řeže autogenem ( kyslík – acetylen, nebo kyslík – PB) a ten elektriku nepotřebuje.
Doplňuji:
Pokud budete řezat tu traverzu AKU flexou tak bych se přišel podívat.

arygnoc

stačí se oproblému zmínit v hospodě, kde je aspoň jeden cikán.

a traverza zmizí i vcelku.

Hykam

Nevím jestli by akuflexa zmákla traverzu ale existuje motorová flexa něco jako motorová pila. Mívají ji hasiči.
Pak je další možnost, půjčit si někde elektrocentrálu a na tu potom připojit obyčejnou el. flexu.

FOG

My pouzivame tzv. rozbrusovacku – jak jiz nekdo psal vypada to jako motorova pila na drevo,ale rezeme s tim asfalt.cestu,beton zelezo cihly apod.Jsou ruzne kotouce,podle druhu materialu,ktery chcete rezat nebo pak tzv, diamantovy kotouc,ten je na vsechno,ale je drahy.
Mj. Jeden muj znamy kdysi ve stavivech za socialismu rezal opravdu ty traverzy,ne kolejnice,rucni pilkou,protoze ten autogen byl velmi drahy.
Mnoho stesti.Nejlepe vypujcit ,popr. i s chlapem.

venkovan

Chlapi v okolí poradí, ale dobrá ruční pilka na železo, několik kvalitních plátků, olej na mazání plátků při řezání zvládne i traverzy přes 20 cm. Jen to chce trochu času – prakticky ten co je potřeba na běhání po půjčovnách.
Leckde se také objeví elektrocentrála která popožene elektrický rozbrus, pilu ocasku a podobně. Třeba ji mohou mít i hasiči v okolí a ti jsou leckdy pro každou srandu a podporu jejich sdružení.
Autogen a podobné věci – tam je potřeba trochu s rozmyslem. To bych nechal si dělat jedině proti účtu – tedy záruku, že řezač bude za svoji práci odpovědný. U flexky – rozbrusu je to samé – jiskry mohou podpálit Osobně kde je to o „hubu“ řežu ocaskou (a když je třeba poháním ji elekrocentrálou).

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.