Nela56

Je něco jako tovární nastavení, ale bez vymazání fotografií?

Dobrý den, existuje něco,jako tovární nastavení telefonu, aniž by se mi vymazaly mé fotografie? (nemám je zálohováné)

Nejlepší odpověď
anonym

Interní úložiště se resetuje spolu se vším ostatním, výjimkou jsou jen vyjímatelné SD karty, ale ty už v dnešních telefonech tak často nebývají.

Pokud fotky ještě nemáš zálohované v cloudu, tak si stáhni aplikaci GOOGLE FOTKY ( https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.google.andro­id.apps.photos&re­ferrer=utm_sou­rce%3Daboutpa­ge ) a všechny je zálohuj do cloudu (je to zdarma, proběhne to automaticky a na Google fotkách máš neomezeně velké úložiště, fotky ve vysoké kvalitě se tam nezapočítávají do využité kapacity úložiště) … jakmile tuto zálohu dokončíš, zkontroluj, zda všechny své fotky vidíš na photos.google.com a pak jendoduše uveď telefon do továrního nastavení. Poté když telefon budeš znovu konfigurovat, opět stačí jen nainstalovat GOOGLE FOTKY a budeš je mít znovu k dispozici.

Další odpovědi
Hufnágl

Pokud máš fotky uložené na SD (micro) kartě, nic se jim nestane ani když nastavíš telefon do továrního nastavení.

Hlada

Zálohování je neoddiskutovatelná elementární zásada.
Nejdřív fotky zálohuj a pak uvažuj o tom, jestli by se to nedalo udělat bez obnovy ze zálohy. Můžeš použít externí disk, počítač nebo případně i Velkého bratra, jestli tam není nic osobního.
U karty v telefonu záleží na tom, jestli byla formátovaná jako interní nebo přenosné médium.