dennis15

Je něco divného na větě…

Je něco divného na větě: V jedné kapitole se psalo, že Mikulášovy rodiče si koupili nový gril.

Microsoft Word 2007 mi to bere jako chybu a mám tam český slovník.
Doplňuji:
Je to zeleně podtržené.

Nejlepší odpověď
annas

Word má zafixovaný tvar Mikulášovi rodiče i Mikulášovy rodiče – nepozná, že je to jiný pád, proto neukáže chybu.

Mikulášovi rodiče (ti rodiče) si koupili gril – 1. pád.

Ale viděl Mikulášovy (ty) rodiče, jak si koupili gril – 4. pád.

Další odpovědi
anonym

..Mikulášovi

Miroslavst

Mně to píše normálně a chybu neukazuje, tak nevím co tam máš?