hapiky

Je nebezpečné zapíjet léky kávou?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To záleží jednak na diagnóze, druhak na kontraindikacích léku. Typicky je pitomost brát léky na hypertenzi a zalejt je „bažinou“ (extra silná velká káva). ;)

Další odpovědi
annas

Čím vším je vhodné, nebo nevhodné zapíjet léky, si můžete pečíst v okazu.

https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/jan-pitha-leky-myty-pravda-napoje-alkohol-kava-zdravi-ucinnost.A190210_173­850_zdravi_job

" Kávou jako takovou zapíjí léky málokdo. Nicméně když někdo ráno léky zapije, jak má, ale pak si dává větší množství kávy, mohou se v případě některých léků projevit nepříjemné komplikace, jako například třes, bušení srdce, nevolnosti a zvracení. Jde přitom o léky, které se neberou zase tak vzácně.

Říká se jim theofyliny a jsou pravidelně a dlouhodobě užívány například při chronických zánětech průdušek. I když u zmíněných onemocnění výrazně pomáhají, mají i stimulační účinek, který se může zesílit právě při pití většího množství kávy s kofeinem. O život v tomto případě nejde, ale je to velice nepříjemné."

Hungalabunga

Jednou jsem zkusil zapít lék na tlak kafem, hned ráno bez snídaně . . . Po cestě po chodníku jsem se začal motat jak kdybych byl opilej a velký problém s dýcháním a pocit na zvracení, ten den jsem byl mimo provoz, zůstal jsem doma, a ležel v posteli.

yuko

Leky se maji zapijet vodou. Zapit leky kavou by mne ani ve snu nenapadlo.
Prectete si : Různé nápoje mění účinky léků :

Zdroj: http://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/2691134-ruzne-napoje-meni-ucinky-leku-ublizit-muze-pivo-mleko-i-grapefruitovy-dzus