Boy 13

Je nebezpečné vážit přes 100 kilo?

Co si myslíte, když člověk váží třeba 105 nebo dokonce i 120 kilo! Je to nebezpečný, má větší šanci, že může mít mozkovou příhodu nebo infarkt, zhoršený dech a pohyblivost i přes to, že je to třeba mladý člověk?

Nejlepší odpověď
mosoj

Co váha. Pupek, ten je nebezpečný!

Další odpovědi
Emefej

Hmotnost je pouze číslo a samo o sobě nic neznamená. Myslíš, že 110 kilový Mike Tyson byl ve špatné formě?

Drap

Záleží i na výšce a na vzájemném poměru svalové hmoty a tuku.

Kepler

Když má přes metrák malý prcek, tak to pro jeho zdraví je opravdu nebezpečné. Ale dvoumetrový atlet má ideální figuru a ideální zdraví.

Midas

Pokud je to hlavně díky svalům, tak na pohodu. To může mít klidně i 150 kg. Pokud je to převážně kvůli tukům, tak už je to horší. Ale záleží spíš na jedinci a jeho konkrétním zdravotním stavu. Taková nadváha v tucích hned nemusí sama o sobě něco znamenat.
Samozřejmě tam je ta zvýšená šance na infarkt, problémy s dýcháním, mrtvici i jiné potíže – ale jen pokud je to v tucích a díky nezdravému životnímu stylu. A ano, platí to, i když je to mladý člověk. Ale ne nezbytně.

led

Pre 13 ročného chlapca takáto hmotnosť je nezdravá. Pre dospelého, ak meria okolo 200 cm 105–110 kg je v norme. Viac môže mať, ak jeho hmotnosť tvorí mohutné svalstvo a nie slanina.

ElonMusk

Záleží na vícero faktorech, pro staršího člověka to dobré není, nehledě na jeho kondici, šlachy a klouby to přetěžuje tak jako tak…

Rokio

Pokud měříš dva metry a jsi svalnatý, tak to nemusí být na škodu.

Znáš film Já robot? Hlavní kladná postava Del Spooner má přibližně 200 cm a váží metrák, a přesto je ve výborné kondici.