Lgee

Je nebezpečné trávit dlouhou dobu venku v –15 °C?

Nejlepší odpověď
led

Záleži od odolnosti jednotlivca a jeho ochrany proti chladu.
Napríklad,
včera som videla bežca v kraťasoch a holými nohami, bola mu zima?
bežal vedľa ľudí zababúšených v množstve oblečenia, bola im zima?

Je nebezpečné trávit dlouhou dobu venku v –15©?
Ano, pre človeka nepripraveného, teplota –15°C môže byť aj smrteľná
Nie, pre množstvo ľudí je táto teplota len príjemne schladenie
Ano, po dlhodobom strávení v teplejšom prostredí, kým si organizmus privykne na mráz, môže sa podchladiť až k znefunkčnenie niektorých dôležitých orgánov.
Nie, po dlhodobom pobyte v nižších teplotách, môže byť táto teplota príjemným prostredím. (napríklad po návrate z Ruska, kde sú oveľa väčšie mrazy)

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi zdravý a přiměřeně oblečený, tak to nebezpečné neni. Spousta lidí i při těchto teplotách pracuje venku.

marci1

Nepodceňujme mrazivý vzduch…
zvláště kardiakům, astmatikům a lidem s chronickým onemocněním dýchacích cest hrozí nebezpečí.
Pokud vyjdeme za velkého mrazu ven, párkrát se zhluboka nadechneme, reflexně se stáhnou cévy, které zásobují srdce krví a může dojí k nepříjemné situaci.

Proto buďme velmi opatrní v tomto mrazivém období…
ven nevycházejme bez čepice, šály, rukavic a ideálně i rolák na krk, který si přetáhneme přes ústa, čímž zabráníme vstupu ostrého, mrazivého vzduchu.

Neznamená to, že bychom nemohli jít na procházku…
ale před odchodem se vhodně obléci, namazat se mastným krémem, pozor, my ženy, nikoliv hydratačním !

Omezit pobyt v mrazivém počasí by měli především starší lidé…
nemocní lidé, neboť prochlazením se zvyšuje možnost viróz a chřipek.
Rovněž děti do tří let by měly mít omezený pobyt venku a při teplotách – 10 °C by vůbec neměly jezdit ven maminky s kočárkem. Stačí na 5 minut otevřít okno, vyvětrat a na procházku vyjet, až půjdou teploty k nule.
Děti starší by měly mít vždy už při teplotě – 4 °C teplé spodní prádlo, silné ponožky, pokrývku hlavy, rukavice, šálu a měli bychom dávat pozor, aby nepromrzly. I dětem namažeme obličej mastným krémem, čímž chráníme pokožku před vysušením a popraskáním.

Pokud se stane, že nám některé části těla…
většinou uši, ruce nebo tváře, či jiné části těla omrznou, je třeba omrzlou část ponořit do vlažné vody a postupně přidávat teplejší. Tyto omrzliny se vyznačují bílou barvou a není třeba jít k lékaři.
Pokud se ale objeví puchýře, je nezbytné vyhledat okamžitě lékařskou pomoc.

Po příchodu domů si dáme teplé nápoje…
možno malá stopečka rumu do čaje nebo jiného alkoholu.
Pozor na alkohol, pokud se jdeme „zahřát“ do restaurace nebo blízké hospůdky,
ten bychom neměli konzumovat ve vyšších dávkách, neboť časté umrznutí hrozí právě při cestě domů. 🙂
http://nrecep­ty.blog.cz/1201/ne­bezpecny-mraz

mosoj

Obleč se a klidně jdi ven. Oblečení musí být úměrné pohybu a předpokládá se dýchání nosem. Pokud ti začne být zima zrychli pohyb, nebo se zajdi někam zahřát.Teploty kolem –15oC nejsou v našich zeměpisných šířkách nic mimořádného.