Avatar uživatele
petka.s

Je nebezpecne spolknout zvykacku?

Doplňuji:
dreva? jak to muze zalepit dreva?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Takovéty povídačky, že žvýkačka zůstane v žaludku sedm let nebo že zalepuje střeva, jsou nesmysl. Ale na druhou stranu je naproto zbytečné a k ničemu něco takového polykat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Určitě ne

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
LejdyTerr

Říká se, že to zalepí dřeva, já jsem jí jako mladá polykala dost často a dělám to i dneska, když někam chvátám a nemám jí kam vyplivnout, nebo jsem na to líná 😁. Zatím ještě žiju, takže v malém množství to asi nezabije:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KatkatkaW

já polykám tak 2–3 žvýkačky denně a nic mi to nedělá takže asi ne :)
Doplňuji:
LejdyTerr zřejmě myslela střeva ;)

Upravil/a: KatkatkaW

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jedna žvýkačka Tě nejspíš neohrozí. Syn když byl malý, tak se jednou dostal ke kuličkovým žvýkačkám a spolknul jich asi pět. Hlídala ho tehdy maminka. Skončili s mým synem v nemocnici, protože ho dost bolelo bříško. Doktorka na pohotovosti poradila kyselé zelí. Jenže jak ho dostat do čtyřletého prcka? Něco údajně snědl. Nakonec to celé dobře dopadlo. Potom už ten malý rošťák byl se žvýkačkami a hlavně s jejich „konzumací“ daleko opatrnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Spolknutí žvýkačky obvykle není považováno za nebezpečné. Žvýkačka je těžce stravitelná pro naše tělo, ale projde trávicím systémem celá a bude vyloučena z těla přirozenou cestou, obvykle do 24 až 48 hodin.

Nicméně existuje drobné riziko, že žvýkačka by mohla způsobit ucpaní, zejména u dětí, které spolknou velké množství žvýkačky najednou nebo spolknou žvýkačku společně s dalšími nestravitelnými věcmi. To může vést k bezoáru, druhu trávicího zácpu.

Co se týče druhé části vaší otázky, nejsem si jist, na co přesně odkazujete – „dreva“ obecně znamená dřevo v češtině. Pokud hovoříme o dřevě (materiálu), žvýkačka by mohla přilnout k dřevu a být těžká na odstranění, ale to by s trávením nesouviselo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví